Mersin’de Alevi Vatandaşların Evlerinin Duvarlarına Tarih Yazıldı

Mersin Yenişehir Piri Reis Mahallesinde Alevi vatandaşların yaşadığı evlerin duvarlarına bazı tarihler yazıldı. Olay akıllara İzmir’de yaşananları getirdi.

Mersin Yenişehir’e bağlı Piri Reis Mahallesi’nde, çoğunlukla Alevilerin yaşadığı bazı evlerin duvarlarına çeşitli tarihler yazıldığı görüldü. İlçede tedirginliğe yol açan vaziyet, polise bildirildi. Evine tarihlerin yazıldığı bir mahalleli ise “Tarihlerin yazıldığı dairelerin çoğu Alevi evler. Ama aralarında Alevi olmayanlar da var. Bu vaziyet ister istemez bizi korkuttu” şeklinde konuştu.

POLİS SORUŞTURMA BAŞLATTI

Mersin Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, tarihlerin kim ya da kimler tarafından yazıldığının tespit edilmesi için inceleme başlattı.Emniyetten yetkili, konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “Tedirginlik meydana gelecek bir vaziyet söz konusu değil. Halkımızın için rahat olsun” şeklinde konuştu.

İZMİR’DE DE EVLERİN YAŞANMIŞTI

İzmir Gaziemir’de Alevi ailenin evinin duvarına ‘Defol Alevi’ yazılarak çarpı işareti konulmuştu. Polis, “Bu, sarhoşların yahut çocukların işidir” derken, aile bu işaretlemenin çocukların işi olamayacağını belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı