Mersin Valiliği, CHP’nin mitingine kaç kişi gittiğini açıkladı!

Mersin Valiliği'nden polemiğe sebep olan CHP mitingi ile ilgili açıklama geldi. Valilik mitinge 21 bin 500 kişinin katıldığını ve organizasyonun olaysız şekilde tamamlandığını duyurdu.
Takip et
Mersin Valiliği, CHP’nin mitingine kaç kişi gittiğini açıkladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta erken seçim çağrısında bulunmak maksadıyla meydanlara inme kararı almasının sonrasında ilk mitingini Mersin’de gerçekleştirdi. Vatandaşlar tarafından yoğun alaka gösterilen ‘Milletin Sesi’ mitingindeki kalabalık dikkat çekerken, meydanlarda kaç kişinin olduğu münakaşa konusu olmuştu.

Mersin Valiliği: 21 bin 500 kişi katıldı
Mersin Valiliği tarafından Mersin Millet Bahçesi yanındaki alanda gerçekleştirilen mitinge kaç kişinin katıldığı tespit edildi. “Milletin Sesi Mitingi”ne ortalama 18 bin 500 kişinin polis ekiplerince güvenlik tedbiri alınan turnikelerden geçerek katıldığı, 3 bin kişinin de alan dışından mitingi izlediği belirlendi.

Açıklamada, mitingin olaysız biçimde tamamlandığı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Kılıçdaroğlu’nun Mersin’deki mitingine ilişkin “Bu kadar kişiyi toplayamadın, rakamlar elimizde. Bir Mersin’deki kalabalığa bakın, bir de Siirt’e” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan tüik’li cevap
Kılıçdaroğlu ise akşam saatlerinde sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a TÜİK’li bir göndermede bulundu. Kılıçdaroğlu, paylaşımında “Mersin mitinginden elimde rakamlar var” demişsin Erdoğan. Allah’ını seversen doğru söyle, TÜİK’ten mi aldın?” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.