Mersin Antalya yolu açık mı? Yangından yollar kapalı mı?

Mersin Antalya yolu, Silifke dolaylarında çıkan orman yangınının kontrol altına alınma çalışmaları dolayısıyla kapatıldı. 30 Temmuz Cuma gece 01.00 civarında yangın nedeniyle otoyol çift yönlü ulaşıma kapatıldı. Mersin-Antalya yolu kapalı mı? Ne zaman açılacak?
Takip et
Mersin Antalya yolu açık mı? Yangından yollar kapalı mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son zamanlarda ülkemizin Akdeniz kıyılarında çıkan yangın büyük bir hızla yayılmaya devam ediyor. Birçok ormanın ve ağacın yandığı yangından dolayı Şimdi ise birçok insan bu yolun hala kapalı olup olmadığını soruyor. Peki Mersin Antalya Yolu açık mı?

Birçok insanın gözü son zamanlarda Akdeniz kıyılarına çevrilmiş durumda. Çıkan yangınlar bir türlü kontrol altına alınamadığı gibi birçok insan, hayvan ve canlı hayatını kaybetti. Bunun yanı sıra birçok kişi de yaşadığı yerden uzaklaşmak zorunda kaldı.

Yapılan açıklamalara göre yangınının doğal olarak çıkmadığını, birileri tarafından çıktığı söyleniyor. Yangın nedeniyle Mersin-Antalya kara yolu 30 Temmuz Cuma gecesi saat 01.00 itibariyle ulaşıma kapatılmıştı. Polis ve Jandarma ekipleri tarafından yapılan bu önlemden sonra birçok insan bu yolların açılıp açılmadığını merak etmeye başladı.

Son yapılan açıklamalara göre Mersin-Antalya Karayolu hala yangın tedbirleri kapsamında kapalı.

Hatta Boğsak’ta bulunan kamp alanları da yine yangın tedbirleri kapsamında boşaltılmış durumda. Yangını söndürmek için belediyelere bağlı itfaiye ekipleri, jandarma ve polis ekipleri ile çevik kuvvet ekiplerine ait olan TOMA araçları son sürat çalışmaya devam ediyor.

“MAHALLELERİMİZİ BOŞALTTIK, BOŞALTMAYA DA DEVAM EDİYORUZ”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, AA muhabirine, alevlerin, birçok noktada etkisini sürdürdüğünü belirterek, şöyle konuştu:

“Gece saatlerinde rüzgarın artmasıyla yangınlar kontrolden çıktı. Mahallelerimizi boşalttık, boşaltmaya da devam ediyoruz. Otellerimizi de tahliye ettik. İnsanlarımızın can güvenliğini emniyete alıyoruz. Silifke’deki tesislerimizi hazırladık. Vatandaşları misafir olarak buralara yönlendiriyoruz. Rüzgarın durmasıyla biraz daha normale döneriz diye bekliyoruz ama gerçekten çok kötü bir durum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.