Merkez sonrası dolarda son durum

Merkez Bankası’nın faizi beklentilere paralel şekilde 475 baz puan artırarak yüzde 15’e çıkartması sonrası gerilemeye devam ediyor. Karar öncesinde 7.70 seviyesinde olan dolar bugüne 7.57 seviyesinden güne başladı.

Merkez Bankası Başkanlığına atanan Naci Ağbal’ın ilk kez başkanlık ettiği Para Politikası Kurulu(PPK)toplantısından beklenen kararın çıkmasıyla Türk Lirası dolar ve euro’ya karşı değer kazandı. Karar öncesinde 7.70 seviyelerinde seyreden dolar kuru karar sonrasında 7.54’e kadar geriledi. Bugüne de 7.57 seviyesinden güne başladı. Euro ise karar öncesinde 9.12 seviyesinde iken karar sonrasında 8.92’ye kadar geriledi. Bugüne de 9.00 seviyesinden güne başladı.

Merkez Bankası, geçtiğimiz haftaya kadar bir ay vadeli geleneksel yöntemli repoleleri ve geç likidite penceresi imkânlarıyla sağladığı fonlamayı bir hafta vadeli repo miktarleleriyle yapacağını açıkladı.

Bugün piyasalarda önemli veri bulunmuyor. Ancak piyasalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saat 11:00’da MÜSİAD’da yapacağı konuşmayı takip edecektir.

Kaynak: Haber Global

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı