Merkez Bankası personel alım ilanını duyurdu! Başvuru için KPSS 50 puan isteniyor…

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) KPSS 50 puan ile personel alımı yapacağını açıkladı. İlan ile bütün müracaat ayrıntılarına ilişkin merak edilen her şeyi açıklayan kurum mühendis ve teknisyen kadrolarında istidam sağlayacak. İşte 2021 TCMB personel alımı müracaat ekranı…
Takip et
Merkez Bankası personel alım ilanını duyurdu! Başvuru için KPSS 50 puan isteniyor…
 • Yazdir
 • Arttir - Azalt
 • Yorum 0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 25’i mühendis ve 27’si teknisyen olmak üzere toplamda 52 personel alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan ilan ile müracaat koşullarından tarihine kadar merak edilen bütün ayrıntıları duyuran kurum adaylardan en az KPSS 50 puan alma koşulu arıyor. İşte 2021 TCMB personel alımı resmi ilan metni…

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 25 mühendis ve 27 teknisyen alımı müracaatları 8 Ekim 2021 tarihi itibari ile başlayıp 1 Kasım 2021 tarihi saat 17.30 itibari ile sona erecek.

Adaylar lüzumlu belgeleri TCMB internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) adresi üstüne yükleyerek online olarak müracaatlarını kolaylıkla tamamlayabilecek.

TCMB MÜRACAAT EKRANI

Mühendis Alımı Lüzumlu Belgeler

 • Fotoğraf

 • Diploma yahut geçici mezuniyet belgesi

 • Yabancı Dil Belgesi (YDS, E-YDS, TOEFL iBT, CAE yahut CPE)

 • Özgeçmiş

Teknisyen Alımı Lüzumlu Belgeler

 • Fotoğraf

 • Ortaöğretim mezuniyet belgesi

 • Ön lisans mezuniyet belgesi

 • Sınav Netice Belgesi (KPSS Ön Lisans)

 • Askerlik belgesi (Erkek adaylar için)

Müracaat Koşulları Neler?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası mühendis ve teknisyen alımına ilişkin müracaat koşulları açıklandı. İşte koşullar;

Mühendis Alımı Müracaat Koşulları

 1. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel koşulları taşımak.

 2. 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak.

 3. 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

 4. En az dört senelik eğitim veren Türkiye yahut yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer verilen lisans programlarında eğitimini tamamlamış olmak.

 5. 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yahut Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı yahut Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan yahut Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üstü yahut Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üstü almış olmak.

Teknisyen Alımı Müracaat Koşulları

 1. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel koşulları temin etmek.

 2. 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.

 3. Askerliğini tamamlamış yahut askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)

 4. Teknisyenlik görevini devamlı olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan teknisyen olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)

 5. 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

 6. 2018 yahut 2020 senesinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak.

 7. Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, MatbTeknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve ardından iki senelik eğitim veren Türkiye yahut yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer verilen programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.