adplus-dvertising

Merkel’in sağ kolu Kılıçdaroğlu’nun ekibine katıldı

Almanya’nın eski Başbakanı Angela Merkel’in eski danışmanı Jeremy Rifkin, Kılıçdaroğlu’nun ekonomi alanındaki başdanışmanı oldu. ABD’li yazar, ekonomi ve toplum kuramcısı, aktivist, danışman Jeremy Rifkin’in Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı olduğu öğrenildi. Rifkin, Almanya’nın eski Başbakanı Angela Merkel’in danışmanlığını da yapmıştı. Peki Jeremy Rifkin kimdir?
Takip et
Merkel’in sağ kolu Kılıçdaroğlu’nun ekibine katıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye 2023 seçimlerine odaklandı. Seçime 6 ay kala hem iktidar hem de muhalefet seçim çalışmalarına hız verdi.

6’lı masada cumhurbaşkanı adayı belirsizliği ve ortak söylem dışı tutumlar devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 Aralık çıkışı gündemde.

3 Aralık’ta vizyon açıklaması yapacak

Son iki grup toplantısında 3 Aralık vurgusu yapan ve sosyal medyada da sık sık bu tarihi hatırlatan Kılıçdaroğlu’nun 3 Aralık’ta ekonomi politikalarını ve kadrosunu açıklaması bekleniyor.

Bu kapsamda kulislerde bu kadroda yer alacak dikkat çekici ekonomistlerin adı geçiyor.

Merkel’in eski danışmanını başdanışman yaptı

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması beklenen ekonomi kadrosunda en dikkat çekici isim ise Almanya eski Başbakanı Angela Merkel’in danışmanlarından Jeremy Rifkin.

Üçüncü Endüstriyel Devrim konseptinin fikir babası olarak kabul edilen ABD’li yazar Rifkin Almanya’nın eski Başbakanı Angela Merkel’in 3. Endüstri Devrimi politikası sırasındaki danışmanı idi.

Lütfü kırdar’da tören düzenlenecek

CHP’nin üç yıldır üzerinde çalıştığı belirtilen bu projenin Lütfü Kırdar’da düzenlenecek bir törenle açıklanacak.

Düzenlenecek toplantıda Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasının ardından CHP’nin ekonomi kurmayları Faik Öztrak ile Selin Sayek Böke’nin yapısal reformlar ve yeşil ekonomi ile ilgili sunuş yapmaları planlanıyor.

ABD’deki MIT üniversitesinde akademisyenlik hayatını sürdüren ve dünyaca ünlü kitapları bulunan ekonomist Daron Acemoğlu’nun da video konferans yoluyla bir konuşma yapması bekleniyor.

JEREMY RIFKIN KİMDİR?

ABD’li yazar, ekonomi ve toplum kuramcısı, aktivist, danışman Rifkin 1995’ten bu yana Wharton School’da ders veriyor. Rifkin, Üçüncü Endüstriyel Devrim konseptinin fikir babası olarak kabul ediliyor. Rifkin, Almanya’nın eski Başbakanı Angela Merkel’in danışmanı olarak da görev yaptı.

Bilimsel-teknolojik değişimlerin toplum ve çevre üzerindeki etkileri hakkında 20’den fazla kitap yazan Rifkin’in eserleri arasında The Green New Deal (2019), İşin Sonu (1995), Biyoteknoloji Yüzyılı (1998) gibi çalışmalar yer alıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.