Merkel’in Hastalığı Bir Kez Daha Baş Gösterdi

Son dönemlerde kameralar önünde titremesi ile Almanya’da gündem olan Merkel’in bir kez daha aynı durumu yaşaması endişeleri artırdı.

Daha önce kameralar önünde iki kez titreyerek tüm dikkatleri üzerine çeken Angela Merkel’in bir kez daha aynı durumu yaşaması endişeleri artırdı. Konuyla ilgili bu zamana kadar herhangi bir açıklama yapmayan Merkel’in hastalığıyla ilgili farklı iddialar ortaya atılıyor.

Farklı ülke liderlerini ağırladığı törenlerden kameralar önünde titremesi ile bir anda dikkatleri üzerine çeken Merkel, korkutmaya devam ediyor. Almanya Başbakanı, son olarak Firlandiya Başbakanı’na düzenlediği törende titredi. Haftalar önce gerçekleşen ilk titreme nöbetini aşırı su kaybına bağlayan Merkel, olayın iki kez daha tekrarlanması üzerine herhangi bir açıklama yapmadı.

PEKİ MERKEL’İN HASTALIĞI NE?

Konuyla ilgili başta Almanya olmak üzere birçok uzman tarafından farklı iddialar ortaya atılıyor. Bazı uzmanlar Merkel’in titremesini kandaki şeker seviyesinin düşmesi bağlarken, bazıları da titremeye parkinson hastalığının sebep olabileceğini düşünüyor. Titreme nöbetlerinin artması ve konuyla ilgili bu zamana kadar dişe dokunur bir açıklama yapılmaması, Merkel’in ülkedeki siyasi kariyerini de olumsuz etkiliyor. Bu tartışmalar üzerine boş durmayan ülkedeki muhalif kesim de Merkel’in artık ülkeyi yönetemeyecek duruma geldiğini belirterek görevi bir an evvel bırakmasını gerektiğini düşünüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı