Mercedes-Benz’den Elektrikli Scooter

Mercedes-Benz gelecek dönemlerde elektrikli scooter üreteceğini duyurdu. Mercedes, scooter üreticisi Micro ile ortak olarak üretim sağlayacak.
Mercedes-Benz’den Elektrikli Scooter
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mercedes-Benz gelecek dönemlerde elektrikli scooter üreteceğini duyurdu. Mercedes, scooter üreticisi Micro ile ortak olarak üretim sağlayacak. 2019 Frankfur Motor Show etkinliğinde duyurulan elektrikli scooter için iki adet görsel gösterildi. Bilindiği üzere Alman firması Mercedes’in otomobil sektöründe ki yeri oldukça büyük. Otomobil sektöründe zirveyi rakipleriyle paylaşan Mercedes, elektrikli scooter ile farklı bir sektöre adım atıyor. Mercedes’in ana şirketi olan Daimler scooter projesi ile ilgili açıklama yaptı. Daimler yaptığı açıklamada, “e-scooterlara Haziran ayından beri Alman yollarında izin verildi ve artık onlarsız bir trafik düşünmek çok zor. Bu çevik, elektrikle çalışan scooterlar, kısa mesafeleri hızlı ve çevreye zarar vermeden katedebiliyor. Mercedes-Benz EQ marka ailesinin yeni üyesi e-scooter, scooter uzmanı Micro firması ile iş birliği halinde geliştirildi. Micro ile ortak markalı olan e-scooterda Mercedes’in yıldızı, gidon sapında ise Electric Intelligence’in logosu olacak” ifadelerine yer verildi.

MERCEDES SCOOTER’IN ÖZELLİKLERİ BİLİNMİYOR

Son yıllarda yoğun biçimde kullanılmaya başlanan elektrikli scooterlara bir yenisi daha geliyor. BMW ve Volkswagen gibi büyük firmalar bu sektöre giriş yapma kararı aldı. Amerika’nın dev otomobil firması Ford ise scooter şirketi Spin’i satın aldı. Mercedes, Micro iş birliği ile çıkacak olan elektrikli scooterın özellikleri ile ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.