adplus-dvertising

Meral Kaplan 2 yıl hapisle yargılanacak

Meral Kaplan, boşanma davasına bakan İstanbul Aile Mahkemesi hâkimi Hülya Aktaş aleyhindeki açıklamaları nedeniyle davalık oldu.
Takip et
Meral Kaplan 2 yıl hapisle yargılanacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hâkim Hülya Aktaş, onur, şeref ve saygınlığının rencide edildiğini belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturmasını tamamladı ve Meral Kaplan hakkında ‘hakaret’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

MERAL KAPLAN KİMDİR, HANGİ DİZİLERDE OYNADI?

Meral Kaplan, 8 Nisan 1984 tarihinde Kırklareli’de dünyaya geldi. Lise eğitiminden sonra Trakya Üniversitesi’nde Turizm ve Otelcilik üzerine eğitim aldı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a geldi ve diksiyon eğitimi aldı. Ardından pek çok oyuncu koçuyla çalıştı. Özellikle 2006’da yayınlanmaya başlayan Sevda Çiçeği isimli dizide Nazan karakterini canlandırdı.

Yıldız Çağrı Atiksoy, Ali Sürmeli, Atilla Olgaç, Kayra Senocak ve Barış Çakmak’ın başrollerini paylaştığı Yağmurdan Sonra isimli dizide Gülçin karakterini canlandırdı. 2009’da ise Adab-ı Muaşeret isimli filmde Yeliz karakterine hayat verdi. Sevda Çiçeği, En En Son Babalar Duyar, Ateşten Kağıtlar, Gecekondu gibi dizi ve filmlerde rol aldı.

Meral Kaplan ve iş adamı Erhan Kiani 2011 yılında nikah masasına oturmuştu. Çiftin 2015 yılında kızları dünyaya gelmişti. Kaplan ve Kiani, 2018 yılında şiddetli geçimsizlikten mahkemelik olmuş ve boşanma kararı almıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.