Meral Akşener’den Yüzüklerin Efendisi Göndermesi

İYİ Parti lideri Meral Akşener, sistemi, 'Yüzüklerin Efendisi' göndermesiyle eleştirdi ve "Sanki Yüzüklerin Efendisi setinde yaşıyoruz." dedi.

İYİ Parti lideri olan Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Sistemi eleştiren Meral Akşener, EYT ve İstanbul’un su problemi konularını gündemine taşıdı. Meral Akşener’in en dikkat çeken sözlerinden biri ise ‘Yüzüklerin Efendisi’ benzetmesi oldu.

EYT’lileri partisinin grup toplantısına davet eden Akşener, “EYT meselesi, ailelerle birlikte, milyonlarca vatandaşımızı mağdur ediyor. İtip kakarak, yok sayarak, her şeye bulduğun parayı milletinden esirgeyerek, sonuç alamazsın Sayın Erdoğan. Kademeli bir çözüm planı mümkün. Sağlık hizmetlerinden yararlanmalarını sağlamak, ilk adım olabilir. Türkiye’nin, bu kadar büyük bir yarayı tedavi edecek imkanları var. Yeter ki niyet olsun.  Yeter ki yüreğiniz, milletimizle birlikte atsın… ‘Bizden önceki bir uygulama’ diyerek işin içinden sıyrılamazsınız. Ülkeyi yönetiyorsanız, sizden önce ya da sizden sonra, bütün dertlere çare bulmak zorundasınız. Evet, bir maliyeti var. Ama Türkiye’nin, o maliyeti göğüsleyecek imkanları da var. Bakın ben maliyet diyorum, onlar yük diyor.” ifadelerini kullandı.

“SEN ÖNCE MİLLETİN İŞİNİ HALLET”

Son zamanlarda gündemde olan İstanbul’un su problemine de değinen İYİ Parti lideri, “İstanbul’un sorunu hiç iyi değil dedi Erdoğan, aynı Erdoğan 30 Mart 2019’da demişti ki İstanbul’un su sorununu çözdük demişti. 2040 sorununa kadar İstanbul’un su sorunu yok demişti. Melen Barajı üzerine 2 milyar liraya yakın para harcayarak baraj yapmaya kalktılar. Baraj bir türlü devreye girmiyor. Memleketine baraj yapamayan iktidar elin Cibuti’sine baraj yapacak. Sen önce milletinin işini hallet. Öyle ucube bir sistem uydurdular ki hiç hesap vermeyeceklerini zannediyorlar. Bu devran böyle gidecek sanıyorlar ama gitmeyecek. Bu devran böyle gitmeyecek. Aziz Türk milleti adı üstünde milletin meclisinin saf dışı bırakılmasına rıza göstermeyecek.” dedi.

“SANKİ YÜZÜKLERİN EFENDİSİ SETİNDE YAŞIYORUZ”

Akşener’in konuşmasının en dikkat çeken yerlerinden biri ise ‘Yüzüklerin Efendisi’ benzetmesi oldu. Akşener, memleketi ‘Orta Dünya’ya çevirdiler dedi ve “Sanki Yüzüklerin Efendisi setinde yaşıyoruz.Yüzük, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi; Sayın Erdoğan, yüzüğün sahibi; Almış yanına, ak sakallı Saruman’ı, Damat Gollum’u, ve inşaatla uğraşan 5 Nazgul’u, mutlak iktidarın peşinde…” ifadelerine yer verdi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı