Meral Akşener’den Öğretmenlere Önemli Açıklamalar! Sözleşmeli Öğretmen Ayrımı Kaldırılacak

İYİ Parti lideri Akşener TBMM’deki grup toplantısında öğretmenler için vaatlerde bulundu. Ek ders, sözleşmeli öğreten, maaş, 3600 ek gösterge, atanamayan öğretmenler, mülakat gibi önemli konulara değinen Meral Akşener bu iyileştirmeleri yapacaklarına dair söz verdi.
Takip et
Meral Akşener’den Öğretmenlere Önemli Açıklamalar! Sözleşmeli Öğretmen Ayrımı Kaldırılacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER

“Birileri bu işi yapmıyor ama kalpten bu ülkeyi yönetenler adına sizlerden özür diliyorum ben. Çünkü eğitim o kadar önemli bir iştir ki. O öğrenci öyle bir yetiştirmek durumunda olursunuz ki. Cumhuriyet’in kuruluşundan itibaren en önemli mihenk taşı eğitimdir ki bütün yatırımlar öğretmen yetiştiren okullara yapılmışken; o beğenmedikleri cumhuriyet, coğrafyanın doğduğunuz yerin kaderiniz olmaktan sizde çıkardığı bu eğitim anlayışını birinci öncelik yapmışken; bugün bizi yönetenler, bu kürsüde konuşan ben, milletvekili olarak bu salonu şereflendiren sizler dahil bizim yaş gurubumuzda, hangi fikirden nereden hangi yerden olursanız olun cumhuriyetin o eğitimde verdiği o fırsat eşitliği bizi buralara getirdi. Türkiye’nin bu iktidar zamanında kaybettiği en önemli konu eğitimle birlikte fırsat eşitliğidir. İzmit’in bir köyünden bu kürsüye gelen ben, Kasımpaşa’dan Beştepe’ye yükselen Sayın Erdoğan, bunların her birini bu cumhuriyetin eğitime verdiği öğretmene verdiği önem üzerinden yaşadık ve sağladık. Ama bugün Tunceli’den bir kız çocuğu, Edirne’nin köyünden bir kız çocuğunun veya herhangi bir şehrimizden bir kız çocuğu benim hayattaki şansıma sahip değilse Müslüm Gürses gibi demeliyim ki batsın bu dünya! Bilerek yapıldığına inanıyorum. İşsizliği ötelemek için açılan okul sayılarından bahsediyorum. Bunun geri zekâlılıkla bir alakası olmadığına daha vahim olduğuna inanıyorum. Bunu da değiştirmek hepimizin boynunun borcu olsun.”

“SİZE SÖZ VERİYORUM…”

* Değerli öğretmen kardeşlerim, meslektaşlarım bu kafayla bir yere varılmaz. Hiç merak etmeyin çok az kaldı.

* Size söz veriyorum, biz öğretmene ve eğitime yapılacak yatırımın Türkiye’nin geleceğine yapılacak yatırım olduğuna inanıyoruz.

* O nedenle İYİ Parti iktidarında ilk iş olacak MEB’in yüzde 85’i maaşlara giden kuşa dönmüş bütçesini hak ettiği rakamlara çıkaracağız.

* Öğretmenlerimizi ‘kadrolu’ ve ‘sözleşmeli’ gibi tuhaf tariflere bölen ucube uygulamaları kaldıracağız.

* İktidar 2018 yılında sizlere ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu’ vaadinde bulundu. 3600 ek gösterge vaadinde bulundu.

*Ama ne kanun, ne de ek gösterge konusunda tek adım atılmadı. Biz onlar gibi yapıyormuş gibi yapmadan bir an önce kanunu çıkaracağız. Mülakatı tamamen kaldıracağız.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.