adplus-dvertising

Meral Akşener’den 6’lı ittifak açıklaması! “Farklılıklarımız var…”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Akşener, 6’lı ittifaka ilişkin, “Bütün farklılıklarımıza karşın ortak görüşlerimiz var” açıklamasında bulundu.
Takip et
Meral Akşener’den 6’lı ittifak açıklaması! “Farklılıklarımız var…”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, “Siyasette durduğumuz yerler farklı, gündem karşısında aldığımız tavırlar farklı. Ama bütün farklılıklarımıza karşın ortak görüşlerimiz var.” açıklamasında bulundu.

Akşener’in konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Büyük Türk milleti, bugün kronikleşmiş bir devlet krizinin içindeyiz. Öfkemizi de umutlarımızı da milli devletimizi de tekrardan tesis etmek, demokrasiyi tam ve kamil olarak temin etmek için kullanmak mecburiyetindeyiz.

AKŞENER’DEN 6’LI İTTİFAK MESAJI: FİKİR BİRLİĞİNE SAHİBİZ

6 siyasi parti olarak buluşmamızın ortak noktası budur. Siyasette durduğumuz yerler farklı, gündem karşısında aldığımız tavırlar farklı. Ama bütün farklılıklarımıza karşın ortak görüşlerimiz var. Mesela güçlendirilmiş parlamenter sistemin esasları için fikir birliğine sahibiz. Siyasi ahlak kanunu çıkarılması için fikir birliğine sahibiz. Merkez Bankası’nın bağımsızlığı konusunda fikir birliğine sahibiz. Demokrasinin işletilmesi, güçler ayrılığının tesisi için fikir birliğine sahibiz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.