adplus-dvertising

Meral Akşener’den 53 milyon Suriyeli açıklaması!

Parti grubunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Çok ilginç bir netice paylaşayım sizinle. Suriyeli sığınmacıların Türkiye’de kalması halinde bu doğum senesinde 2053’te Türkiye nüfusunun 35 milyonu Suriye kökenli insanlardan oluşacak” şeklinde konuştu.
Takip et
Meral Akşener’den 53 milyon Suriyeli açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dönemlerde gündemi fazlasıyla meşgul eden sığınmacılarla alakalı münakaşalara İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de dahil oldu. Parti grubunda konuşan Akşener, “Çok ilginç bir netice paylaşayım sizinle” diye 2053 senesine ilişkin dikkat çeken bir rakam paylaştı.

İşte Akşener’in açıklamalarından satırbaşları;

“İYİ Parti olarak 2019 Haziran’da Antalya’da Erdoğan’a seslenmiştim. Demiştim ki “Beni yetkilendir. Ben Suriye’ye gidip Esad’la görüşeyim ve el sıkışıp ülkemizdeki Suriyeli göçmenleri gönderelim.” Bu teklifi çok ciddi, arkası çalışılmış biçimde sunmuştum. Sonra o zaman milletvekilimiz olan Ümit Özdağ’ın önerisi, Aytun Çıray’ın başkanlığında Ankara’da bir çalıştay düzenledik. Bu çalıştayda görev alan çok değerli bilim insanları ve devlet insanları vardı.

Çok ilginç bir netice paylaşayım sizinle. Suriyeli sığınmacıların Türkiye’de kalması halinde bu doğum senesinde 2053’te Türkiye nüfusunun 35 milyonu Suriye kökenli insanlardan oluşacak. Gelin özel bir oturumda meseleye bakışımızı ve çözüm önerilerimizi her bir siyasi parti olarak ortaya koyalım. TBMM Başkanı Şentop’un bu çağrımıza kayıtsız kalmayacağını umut etmek istiyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.