Meral Akşener: Yerin dibine batsın, Yazıklar olsun!

Katıldığı televizyon programında yaptığı, "FETÖ'yle AKP kol kola girdiyse şayet, bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı" açıklamasının ardından görevinden istifa eden AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı'nın sözlerini hatırlatan İYİ Parti lideri Akşener, "Güç sevdanız yerin dibine batsın! Devlet yönetme anlayışınız yerin yedi kat dibine batsın! Yazıklar olsun size" ifadelerini kullandı.
Takip et
Meral Akşener: Yerin dibine batsın, Yazıklar olsun!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Akşener’in konuşmasından satır başları:

* Ahlaki bozulmalar, asırlardır töresini ayakta tutabilmiş Türk Milleti için, en büyük felaketlerdendir. Bu ahlaki bozulmanın tezahürlerinden biri olan, bugün devleti yönetenlerin, çeyrek asırdır bir türlü kurtulamadığı, ‘Kadın üstünden siyaset yapma’ hastalığı, en pespaye, en alçakça ve en haysiyetsiz biçimde, maalesef toplumumuza da yansıyor.

* Devleti yönetenler, bizi biz yapan değerlere yabancılaştıkça, onları takip eden birtakım yarım akıllılar, meseleyi daha da batak bir hale getiriyor.

* Bunun son örneğini, bu seviyesizliği takip etmeyi meziyet zanneden bir kendini bilmezin, sosyal medyadan Başak Demirtaş’ı hedef alan ahlaksızlığında gördük.

* Bu ahlaksızlık, işine geldi mi kadının iffetinden dem vurup, İcap ettiğinde, kadınlarımıza yönelik her tür alçaklığa yol veren, bir çürümüş zihniyetin ürünüdür.

* Türkiye’nin namuslu, haysiyetli insanları ismine, bir defa de buradan sesleniyorum: Yeter artık! Çirkin dilinizi de, kirli ellerinizi de, kadınların üstünden çekin artık. Kadın bedeni üstünden siyaset yapmaya, son verin artık.

“DAMADININ MASALLARINA ARTIK KİMSE İNANMIYOR”

* Nedir bu trol ordusu; Birinci görevleri Sayın Erdoğan’ı övmek, ikinci görevleri bize sövmek. Türkiye parayla kendini alkışlatan bir yönetimi hak etmiyor. Türk milleti böylesine çapsız bir siyaseti hak etmiyor.

* Gelişmiş ülkelerde siyasette trol hesap kullanmak büyük ayıp olarak görülüyor. Ama bu arkadaşlar bırakın utanmayı bu sahtekarlığı savunuyorlar.

* Sayın Erdoğan senin trollerinden artık kimse korkmuyor. İYİ Parti o korku duvarını yıktı.

* Damadının masallarına da artık kimse inanmıyor. Çünkü senin trollerin sanal ama 3 bin 600 ek gösterge bekleyenler, atanamayan öğretmenler, işsiz milyonlarca genç gerçek.

* İktidardakiler hatalarını gördüler zannettik. Ülkeyi 15 Temmuz’a getiren ayak oyunlarından ders aldılar sandık.

“YAZIKLAR OLSUN SİZE”

* Türkiye, son 10 senedir her türlü kirli tezgaha, kirli kumpaslara, kirli oyunlara sahne oldu. Bütün yaşananlardan sonra, iktidardakiler hatalarını gördüler sandık.

Kolkola yürüdükleri darbeci bir çetenin, ülkemizi uçurumun eşiğine, 15 Temmuz’a getiren ayak oyunlarından ders aldılar zannettik. Çünkü gözümüzün içine baka baka, “Önce Allah, sonra milletimiz affetsin.” dediler.

Heyhat, yanılmışız… En küçük bir ders almamışlar, çünkü esasında kandırılmamışlar. Hatırlayın; geçtiğimiz günlerde AKP’nin medya ve tanıtımdan sorumlu başkan yardımcısı, canlı yayında, 18 senelik AKP iktidarına ışık tutan bir itirafta bulundu: Ne şeklinde konuştu o genç yönetici?  “FETÖ’cülerle kol kola girdik, çünkü kadrolarımız yoktu. Biz de, FETÖ’cülerle-Kemalistleri birbirine kırdırmak suretiyle yol aldık.” Aynen bu şekilde dedi…

İstifa etmesi, görevden alınması, bu kirli itirafı ortadan kaldırmaz. Hal böyleyken, bazı soruları sormak en doğal hakkımız: Sayın Erdoğan; Ergenekon ve Balyoz yargılamalarında suçsuz yere yatan insanlarımız, özellikle mi FETÖ’cülere kırdırıldı?

Onca asker-sivil vatanseverimiz, hiçbir suçları yokken, özellikle mi FETÖ’cülere kırdırıldı? Onuru için silahını ateşleyen Yarbay Ali Tatar gibi, Kaşif Kozinoğlu gibi kıymetlerimiz, özellikle mi FETÖ’cülere kırdırıldı?

İktidar hesaplarınızı, vatanını milletini seven insanları, teröristlere kırdırmak üstüne mi yaptınız? Tek adam sistemini kurma planlarınızı, Atatürk’ü, Cumhuriyetimizi seven insanları, hainlere kırdırmak üstüne mi inşa ettiniz?

Güç sevdanız, yerin dibine batsın! Devlet yönetme anlayışınız, yerin dibine batsın! Kazanmak için her türlü kötülüğü yapmayı mübah gören zihniyetiniz, yerin dibine batsın! Yazıklar olsun.

İKTİDARA ESNAFLAR İÇİN TEKLİF

Esnafımızın 2020 Mart ayından itibaren, yılsonuna kadarki tüm vergi ve SGK ödemeleri, Ocak 2021’den başlamak ve vade farksız 24 ayda ödenmek üzere, yapılandırılsın. Buna, elektrik su ve doğalgaz faturaları da dâhil edilsin.

Zaten işlerine “kaldıkları yerden” devam edemeyen esnafımız, yakın gelecekte bu borç yükü altında ezilme tehlikesi ile karşı karşıya…

Bugün, azalan talep ve artan maliyetler sebebiyle, zor günler geçiren esnafımızın mühim bir kısmı, dükkânını açtığında, iş yerini kapalı tutmaktan daha çok zarar eder vaziyete düşebilir.

İşte bu sebeple “Her haneye, kişi başına 500 lira doğrudan devlet yardımı” önerimiz, tam da bu esnafımız için hayati önem taşıyor.

Önermek bizden, uygulamak sizden. Alın, uygulayın. Dişe dokunur destek, işte bu şekilde olur. Japonya Merkez Bankası, Mayıs ayında yalnızca KOBİ’ler için toplam 695 Milyar dolar büyüklüğünde sıfır faizli finansman paketi açıkladı.

Sadece KOBİ’leri için GSYH’sının yüzde 13,6’sını ayırdı. Bize oranlarsak yalnızca KOBİ’lerimiz için ortalama 700 Milyar lira ediyor.Damat Bakan’ın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketinde, doğrudan destekler, GSYH’mızın %3’ünü bulmuyor.

Atalarımızın güzel bir sözü var. “Dereye su gelinceye kadar, kurbağanın gözü patlar” derler. Kendilerine “evde kal” dediğiniz esnaflarımıza, hayatta kalabilmeleri için, yardım elini acil olarak, hemen bugün uzatmanız gerekiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.