Meral Akşener: Türk askerini Afganistan’dan çekin!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Afganistan’daki Türk askerleri hakkında açıklamada bulundu. Akşener, “Ya Afganistan mı kaldı kardeşim de orada Mehmetçik duracak, derhal askerimizin geri çekilmesi gerekir” şeklinde konuştu.
Takip et
Meral Akşener: Türk askerini Afganistan’dan çekin!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Taliban’ın Kabil’i ele geçirmesinin sonrasında meydana gelen gelişmelere ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Akşener, sınır güvenliğinin sağlanması için de çağrı yaparak “Ya Afganistan mı kaldı kardeşim de orada Mehmetçik duracak, derhal askerimizin geri çekilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Akşener şunları kaydetti:

‘Göç yolda düzelir mantığıyla dış politika olmaz’

Taliban’ın geçmişte terör örgütü olarak görüldüğüne vurgu yapana Akşener, “Tüm bunların hepsi ciddiyetsiz devlet insanlarının ciddiyetten uzak devleti yönetmesiyle izah edilebilir. Göç yolda düzelir mantığıyla dış politika olmaz, olamaz. Dün bunu dediğinizde, yarın bunu diyemezsiniz. Koşullara göre bazı şeyleri düzeltirsiniz, düzenlersiniz ama yol haritanız olur. Büyük bir ciddiyetsizlik görüyorum ve Türkiye büyük bir zarara uğruyor” ifadesini kullandı.

Öte Yandan Muğla’nın Bodrum ilçesinde orman yangınında zarar gören bölgeleri ve köyleri ziyaret eden Akşener, “Yaraların sarılması gerekir. O yaraların sarılıp sarılmadığına dair tespitlerde bulunup bu yaraların sarılması için de takipçi olacağız” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.