Meral Akşener Millet İttifakına Katılacak İki Partiyi Açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ittifaklarla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, "DEVA ve Gelecek Partileri var, Saadet Partisi fena gitmiyor. Muhtemelen yarın bir iş birliği olacak gibi gözüküyor. '' dedi.
Takip et
Meral Akşener Millet İttifakına Katılacak İki Partiyi Açıkladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT TV’de gazeteci Çiğdem Akdemir’in sorularını yanıtladı. Bir sonraki seçim için ihtimalleri değerlendiren Akşener, DEVA ve Gelecek partileriyle iş birliği yapılabileceğini söyledi.

İYİ Parti’nin büyüdüğünü, CHP’nin düşmediğini belirten Akşener, “Buna karşılık DEVA ve Gelecek Partileri var, Saadet Partisi fena gitmiyor. Muhtemelen yarın bir iş birliği olacak gibi gözüküyor.

DEVA ve Gelecek Partisi’nden bahsediyorum. Böyle baktığınız zaman Cumhur İttifakı adayının seçilmesi mümkün görünmüyor” ifadesini kullandı. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının nasıl belirleneceğini bilmediğini ifade eden Akşener, şunları kaydetti:

“31 Mart’a giderken sadece CHP ve İyi Parti’nin işbirliği oldu. 24 Haziran’da da, 31 Mart’ta da işbirliğiydi bizimki. O işbirliğinde biz kendimizi koruyarak, şu rengin tarifinde bile farklı farklı davrandık. Bu sağlıklı olan. Şuna çözümümüz bizim başka, İYİ Parti’nin, CHP’nin, diğer siyasi partilerin çözümleri başka. Böyle olunca, kırmadan, incitmeden rakibiz de aynı zamanda. İttifaklar zorunluluk. Millet İttifak’ının cumhurbaşkanı adayı nasıl belirlenecek bilmiyorum. Biz erken seçime hazırız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Ahmet
7 Mayıs 2021, 06:59 tarihinde yazildi

CIA nın ajanı …senin gib hainler yüzünden bu pkk bitmedi zaten ..sana oy verenler de birer hain ve idam edilmelisiniz

  • Cevapla
  • 0