Meral Akşener, İYİ Parti’nin ve MHP’nin Oy Oranını Açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son anket sonuçlarını paylaştı. Kendi oylarının yüzde 11,6 olduğunu söyleyen Akşener, “MHP’nin oyu yüzde 4” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın moderatörlüğünü yaptığı Teke Tek Özel programına katıldı. Gündem ile alakalı açıklamalar yapan Akşener, yeni parti iddiaları ile alakalı soruya yanıt veren İYİ Parti Genel Başkanı, partisinden kurulması düşünülen partilere oy gitmediği söylerken, elindeki son anket sonuçlarını da paylaştı.

Partisinin oy oranının yüzde 10.6 ile 11.1 civarında olduğunu söyleyen Akşener, Babacan ve Davutoğlu’nun kuracağı partiye AK Parti ve MHP’den oy gittiğini söyledi.

İYİ PARTİ’NİN OY ORANINI AÇIKLADI

MHP’nin ‘MHP’liyim’ diyenlerin oy oranının yüzde 4 kadar olduğuna vurgu yapan Meral Akşener, MHP’ye oy veren AK Parti’li seçmenin yeni partilere gideceğini ifade ederek, “Özellikle sayın Babacan’ın partisinin İYİ Parti’nin bütün oylarını alacağı gibi bir iddia var. Buna seçmen karar verir. Partiyi kurduğumuz vakit bir araştırma firması 1.5’un üstünde çıkarmamıştı bizi, biz 9.5 aldık. Bazı araştırma firmalarına grup üyesiyiz. Bize geliyor sonuçlar. O araştırmalardan, bizim partimizin oyu en son 10.6-11.1 gibi geldi. Çok ilginç MHP’nin oyları Sayın Babacan’a kayıyor. MHP’nin gerçek oyu yüzde 4 kadar. Üstüne olan oylar AK Parti’den giden, AK Parti’ye itiraz eden Ali Bey’e gidiyor.

İYİ PARTİ’DEN DAVUTOĞLU’NA KAYMA VAR

Bizden ufak bir miktar oy Davutoğlu’na kayıyor. CHP’den de ilginç bir hal var. Yüzde 3 CHP’ye oy veren seçmen bize gelmiş. 1.5’sa AK Parti’ye son iki seçimde oy vermiş seçmen. Bugün 11.6 oyumuz var. Sayın Babacan’a, kuracağı partiye kaymıyor. Bizim seçmenden. AK Parti’den MHP’ye kayan seçmenin bir bölümü Babacan’a bir bölümü de Davutoğlu’na gidiyor.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı