Mengen’de selin yıkıcı etkisi havadan görüntülendi

Bolu’nun Mengen ilçesinde derelerin taşması neticesi meydana gelen sel felaketinin sonrasında yıkılan köprüler ve çöken yollar havadan görüntülendi.
Takip et
Mengen’de selin yıkıcı etkisi havadan görüntülendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bolu’da 2 gün boyunca kesintisiz olarak devam eden sağanak nedeniyle Mengen ilçesinde bulunan derelerde taşmalar yaşandı. Pazarköy köyünde bulunan orman deposundaki tomruklar suyun şiddetine dayanamayarak Mengen Çayı’na yuvarlandı. Akıntıyla beraber sürüklenen tomruklar Yörükler, Kadısusuz ve Nazırlar köprülerini yıktı. Mengen-Pazarköy karayolu yağışların şiddetini artırmasıyla beraber çöktü. Ulaşımın sağlanamadığı bölgede AFAD, belediye ve İl Özel İdare ekipleri iş makineleriyle çalışma başlattı.

Mengen’de selin yıkıcı etkisi havadan görüntülendi

Yağışların etkisini yitirmesiyle beraber yıkımın gerçekleştiği bölgelerde temizlik ve tespit çalışmaları başlatıldı. Köprülerin yıkılmasına sebep olan tomruklar, traktör ve iş makineleriyle derelerden toplanarak tekrardan orman deposuna götürüldü Mengen – Pazarköy yolu üstünde selin şiddetiyle yıkılan köprüler, çöken yollar ve derelerin içerisini dolduran ağaç ve tomruklar havadan görüntülendi.

Derelerdeki tomrukları orman deposuna götürme çalışmasına katılan Fuat Özdoğan, “Sel birden geldi. Gece çok bastırdı. Bu arada önlemlerimizi aldık. Can kaybımız yok. Biraz maddi hasarımız var. onu gidermeye çalışıyoruz. Çayın içerisinde tomruklar var onları topluyoruz” şeklinde konuştu.

Mengen’de selin yıkıcı etkisi havadan görüntülendi

Selin etkili olduğu Pazarköy köyünde yaşayan Yunus Emre Can Kaya ise “O gece biraz karışıktı. Önce orman deposundan başladı. Sonra köprülerimizi yıkmaya başladı. Tedirgin olduk. Hayvanlarımız ormanda kaldı. Köylüler olarak endişemiz vardı. Orman deposunun çamlık tarafından su girdi.300-400 tomruk bu tarafa sürüklendi. Şuanda onları çıkarıyoruz. Orman deposuna geri götüreceğiz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.