Memurun asgari yemek parasına yüzde 30 zam!

Öğle yemeği servisinden yararlanacak memur ve sözleşmeli personellerden alınacak asgari yemek bedellerine yüzde 30 zam uygulandı. Aylık yemek parası 231 TL’ye kadar çıkabiliyor.
Takip et
Memurun asgari yemek parasına yüzde 30 zam!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Devlet memurları ve sözleşmeli personellerin öğle yemeği servisinden yararlanmaları halinde alınacak olan asgari yemek ücretleri tespit edildi.

Milyonlarca Memur ve sözleşmeli personeli ilgilendiren Yiyecek yardımı yönetmeliği yayımlandı. Buna göre, memur ve sözleşmeli personeller öğle yemeği servisinden faydalanırsa günlük asgari 2.07 lira, azami de 10.09 lira ücret ödeyecek

Resmi Gazete’de yer verilen karara göre, yiyecek yardımının gerektirdiği giderler, Yemek maliyetlerinin Ankara, İstanbul ve İzmir illeri için üçte ikisini, öbür iller için yarısını aşmamak üzere kurum bütçelerine konulan ödeneklerle karşılanacak. Yemek bedelinin bütçeden karşılanamayan kısmı yemek yiyenlerden alınacak.

Kuruluşlar, personelin kadro yahut pozisyon unvanını, hizmetlerinin özelliğini, yemek maliyetlerini ve yemek servisinin farklı mahallerde daha iyi koşullarda sunulması gibi hususları dikkate alarak aşağıdaki tabloda söylenen miktarların üstünde yemek bedeli tespit edebilecek.

Uygulama 15 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Memurun asgari yemek parasına yüzde 30 zam!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.