Memurların Fazla Mesai Ücretine Zam Yapıldı

Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'ne göre memurların fazla mesai ücreti yeni yılda yüzde 6,1 artarak saatlik 2,26 lira olacak.

2020 senesi Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi bilgilerine göre, memurların saat başı fazla çalışma ücreti, yeni senede yüzde 6,1 zamlanacak. 2 lira 13 kuruş olan saat başı fazla mesai ücreti, 1 Ocak 2020’den itibaren 2 lira 26 kuruş olarak verilecek.


90 SAATİ GEÇMEYECEK

Bakanlıkların özel kalem müdürlüklerinde görev yapan çalışanlara ve makam şoförlerine ayda 90 saati, genel müdürlüklerin merkez teşkilatlarında görev yapan şoförlere de yeni senede 60 saati geçmemek üzere 2,25 lira yerine 2,39 lira fazla mesai verilecek.

2,39 LİRA FAZLA MESAİ ÜCRETİ

Her makam için aylık toplam 450 saati geçmemek şartı ile kurul başkanı (Bakanlıklar), genel müdür ve daha üzeri birim idarecileri, strateji geliştirme başkanı, vali, general ve amiral rütbesini haiz olmak şartıyla Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, kuvvet komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndaki daire başkanı ve daha üzeri birimlerin idarecileri, rektör, büyükşehir ve il belediye başkanlarıyla görev yapan personel de gene ayda 90 saati geçmemek şartıyla saat başına 2,39 lira fazla çalışma ücreti alacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı