Memur ve emekliye yüksek zam müjdesi! Bakan Nureddin Nebati açıkladı…

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, canlı yayında soruları cevapladı. Bakan Nebati, memura ve emekliye yapılacak zamla alakalı konuştu.
Takip et
Memur ve emekliye yüksek zam müjdesi! Bakan Nureddin Nebati açıkladı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, canlı yayında NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen’in sorularını cevapladı. Bakan Nebati, memura ve emekliye yapılacak zamla alakalı konuştu.

Memur ve emekliye yüksek zam müjdesi! Bakan Nureddin Nebati açıkladı…

Nebati açıklamasında, ”Enflasyonist ortamlarda en çok etkilenenler sabit gelirliler. Sabit gelirlilerin hak ve hukukunu koruyacak önlemler almamız gerekiyor. Bu konuda geri adım atmayız. Memurumuz bugüne kadar hep koruduk., ücretlileri de korumaya devam edeceğiz.Enflasyonda düşüş eğilimi ilk çeyrekten sonra bekleniyordu. Şuanda fişyatlar düşme eğilimine girdi. Ocak ayından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını, eğilimini aşağya doğru kırdığını hepimiz ögreceğiz. Nitekim büyük firmalarımız fiyatlarını geri çekmeye başladılar. Dolayısıyla bunları da gözeterek memurlarımıza zaten ek artışlar yapıldı. Ücretlilerle alakalı lüzumlu adımlar atıldı. Esnafa, işletmeciye, üreticiye çok mühim desteklemelerde bulunuyoruz. KGF kredisi geliyor, genişletiyoruz. Kurumlar verigisnde bir puanlık indirim yapıyoruz, KDV’de çok mühim düzenlemeler yapıyoruz. Bu yapılacak çalışmalarla enflasyonla alakalı beklentimiz aşağı yönde. Kim kaldı şuanda, emekliler. Emeklilerimizle alakalı arkadaşlarımız, alakalı bakanlıklar çalışıyor. Emeklililerimize de mutlu edecek bir iyileştirme olacağına ilişkin benim kanaatim çok yüksek. İlgili bakanlıklar çalışıyor..’ ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.