Memur-Sen Görüşmelerinde Uzlaşma Sağlanamadı

Memur- Sen Başkanı Ali Yalçın, hükümet ile devam eden zam görüşmelerinin ardından toplu sözleşmelerde uzlaşma sağlanamadığını duyurdu.

1 Ağustos’ta başlayan hükümet ile Memur- Sen arasındaki zam görüşmelerinin 5.Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadığını duyurdu. 20 gündür devam eden zam görüşmelerinde mutabakat sağlanamayınca kamu çalışanları Hakem Kuruluna başvuracak. 21-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan başvurular ay sonuna kadar kararını açıklayacak.

UZLAŞMA SAĞLANAMAYINCA İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPILDI

Hükümet yapılan toplantılar sonucunda 16 Ağustos’ta ilk zam teklifini 2020’nin ilk altı ayında yüzde 3 buçuk, ikinci altı ayında yüzde 3 olarak açıklarken 2021’in ilk altı ayında yüzde 2 buçuk, ikinci altı ayında da yüzde 2 buçuk olacak zam teklifini sunmuştu.

Bu teklifin kabul görmemesinin ardından hükümet yeni bir teklifte bulundu. Teklife göre 2020’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zam yapılacağını belirtti. Memur-Sen Başkanı Yalçın bu teklifi de kabul etmeyerek yeni teklif istediklerini açıkladı. İki taraf arasında anlaşma sağlanamayınca kamu görevlileri iş bırakma eylemine gitmişti.

Memur-Sen Görüşmelerinde Uzlaşma Sağlanamadı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı