adplus-dvertising

Memur-Sen, 3600 ek gösterge için talebini açıkladı!

Memur-Sen, 3600 Ek Gösterge Komisyonunun 10 Mayıs’taki üçüncü toplantısında göstergesizlere ek gösterge verilmesini ve düşük ek göstergelerin yükseltilmesini talep edecek. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, “2 milyon memur emeklisinin yarıya yakınını ek göstergesizler ve düşük ek göstergeliler yaratıyor. Dört hizmet sınıfıyla beraber bu kesimler de ek gösterge düzenlemesinden yararlanmalı” ifadelerini kullandı.
Takip et
Memur-Sen, 3600 ek gösterge için talebini açıkladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yüz binlerce kamu çalışanın ve memur emeklisinin merakla yasalaşmasını beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde üçüncü toplantı 10 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Yüz binlerce kamu çalışanın ve memur emeklisinin merakla yasalaşmasını beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde süreç devam ederken Memur-Sen’den flaş bir açıklama geldi.

Memur-Sen, göstergesizlere ek gösterge verilmesini ve düşük ek göstergelerin yükseltilmesini talep ediyor. Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesinin görüşüldüğü komisyonda, dört meslek grubunun dışında kalan kamu görevlilerinin vaziyeti da gündeme getirilecek.

Memur-Sen, 3600 ek gösterge için talebini açıkladı!

“DÜZENLEME GENİŞ ŞEKİLDE ELE ALINMALI”

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, AA muhabirine açıklamasında, memur maaşı, memur emekli aylığı ve emekli ikramiyelerinde hesaplama kalemi olan ek gösterge uygulamasının, kadro, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösterdiğini söyledi.

Hükümet ile 3600 ek göstergenin verileceği kadro ve unvanlara dair görüşmeleri bir süredir yürüttükleri anımsatan Tonbul, şunları kaydetti:

Memur-Sen, 3600 ek gösterge için talebini açıkladı!

“Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi bir seçim vaadiydi. Bunun yaşama geçirilmesiyle alakalı süreç devam ediyor. Memur-Sen olarak dört hizmet grubunun yanında odaklandığımız öbür kesimler göstergesizler ve ek göstergesi 2200’den düşük olanlar. 2 milyon memur emeklisinin yarıya yakınını ek göstergesizler ve düşük ek göstergeliler yaratıyor. Dört hizmet sınıfıyla beraber bu kesimlerin de ek gösterge düzenlemesinden faydalanmasını istiyoruz. Düzenleme, geniş bir biçimde ele alınmalı ve çok sayıda kişi bundan faydalanmalı. Çünkü göstergesizler ve düşük göstergeliler en mağdur kesim. Bu kesimlerin de gelir seviyesinin artırılması gerekiyor.”

Memur-Sen, 3600 ek gösterge için talebini açıkladı!

“YANSITMA ORANLARI DA YÜKSELTİLMELİ”

Tonbul, ek göstergelerle beraber yansıtma oranlarının da yükseltilmesini talep ettiklerini söyleyerek “2200 ek gösterge ve göstergesi bunun altında olanlar için en yüksek devlet memuru maaşının yüzde 55’i, emekliliğe asıl aylığın bir bileşeni. Bu yüzde 55’lik yansıtma oranının da yüzde 75’e yükseltilmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Memur-Sen’in hizmet kollarıyla beraber ek gösterge düzenlemesine dair bütün isteklerini kamu işverenine ilettiğini vurgulayan Tonbul, buna rağmen kendilerine henüz bir teklif sunulmadığını, kamu işvereninden üçüncü toplantı masaya teklifle gelmesini beklediklerini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.