adplus-dvertising

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları

Alanında uzman kişilerden hizmet aldığınız müddetçe meme küçültme estetiğinden olumlu sonuçlar alma ihtimaliniz yüksektir. Fakat bunun için doktorun tavsiye ettiği hazırlık aşamalarını eksiksiz uygulamanız gerekiyor.
Takip et
Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

En önemli unsurlardan birisi meme küçültme operasyonundan hem önce hem de sonra bir süre alkol ve sigara tüketilmemesidir. Düzenli kullanmanız gereken bir ilaç varsa doktora bildirmeniz operasyon açısından önemlidir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Her estetik operasyonda olduğu gibi meme küçültme estetiğinden sonra da dikkat etmeniz gereken unsurlar söz konusudur. Ameliyatı atlattıktan sonra bir müddet ağır egzersiz hareketleri yapmamanız gerekir. Ağır bir şey kaldırmamaya ve en az 1 hafta dinlenmeye dikkat etmelisiniz. Doktorun verdiği ilaçları aksatmadan kullanırsanız iyileşme süreciniz kolay geçer. Ayrıca en az 3 hafta sporcu sutyeni kullanmalısınız.

Meme Büyütme Estetiği

Uzmanlar meme büyütme ameliyatında hastanın vücudunda bulunan yağ dokusu ve kök hücreden yararlanmak isteyebilir. Hastanın durumu buna müsait değilse tuzlu su ya da silikonlu implantlar kullanarak da işleme devam eder. Estetik uzmanı vücudunuzdan yağ dokusu almayı uygun bulduysa karnınızın yan kısmından fazla yağları alır ve meme dokunuza yerleştirir. Kök hücrelerle birlikte yerleştirilmelerinin amacı kalıcılığı sağlamaktır.

Tıpta adı augmentasyon olarak bilinen meme büyütme estetiği, küçük bulunan memelerin hacmini artırmak amacıyla yapılır. Cerrahi bir estetik operasyondur. Hastanın durumuna uygun olacak şekilde meme implantı, meme dokusu ya da göğüs kaslarının altındaki kısma yerleştirilir. Aklınızda meme büyütme operasyonu yaptırmak varsa işlem hakkında araştırma yapmalısınız. Araştırmalarınız sayesinde alanında başarılı estetik uzmanlar bulma ihtimaliniz yüksek olur.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Söz konusu meme büyütme operasyonu olduğunda tek bir neden söylemek doğru olmaz. İki memenizin arasında asimetrik görüntü varsa eşitlemek amacıyla meme büyütme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Küçük memelere sahip kadınlar da meme büyütme ameliyatı yaptırmayı tercih eder. Kimi meme kanseri hastaları da estetik uzmanlarla görüşüp hizmetten faydalanmak ister. Hizmetten yararlanmadan önce gerçekçi beklentiler içinde olmanız önemlidir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Küçük memelere sahipseniz cerrahi operasyondan önce spor yapmayı deneyin. Uzun süredir spor yapmanıza rağmen istediğiniz görüntüye sahip olamadıysanız alanında uzman kişilerle görüşmenizde fayda vardır.

Bu durumda uzman kişiler implant ya da yağ enjeksiyonu yöntemlerinden birini tercih edecektir. Eğer durumunuz implant için uygunsa tuzlu su ya da silikon jel yapılı implantlar kullanılır. Tuzlu su içerikli implantlar yerleştirildiğinde steril sıvıyla doldurulur.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Memeleriniz sarkıksa ve meme dikleştirme operasyonuna ihtiyaç duyuyorsanız alanında uzman cerrahlarla görüşmeye dikkat etmelisiniz. Doktor operasyonu gerçekleştirmeden önce gerekli kontrolleri yaparak hareket eder. Kontrollerinizde bir sorun çıkmazsa meme dikleştirme operasyonu için uygun bir hastasınız demektir.

Doktorun meme dikleştirme ameliyatından önce yapmanız gerekenleri yaptıysanız operasyon rahat geçecektir. Ameliyata başlanmadan önce hastaya anestezi yapılır. Kontrollerden sonra doktor meme başlarının hangi bölgeye alınacağını planlar. Anestezi uygulandıktan sonra meme başları planlanan bölgeye alınarak meme dikleştirme ameliyatına devam edilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Eğer çok fazla kilo verdiyseniz ya da emzirme dönemi yaşadıysanız memeleriniz ister istemez sarkacaktır. Operasyon için aranan özellik genel olarak hastanın 18 yaşını doldurmasıdır. Doktor ameliyata uygun olup olmadığınızı operasyon öncesinde yaptığı kontrollerle kesinleştirecektir.

Kimi hastalarda gerekli bulunduğu için fazla deri alınarak operasyon gerçekleştirilir. İlk defa konu hakkında araştırma yapacaksanız alanında uzman cerrahlardan meme dikleştirme hizmetinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.