Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler

16 Eylül’de ilk bölümü ile izleyici karşısına çıkan Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizinde Zeynep rolündeki Melis Babadağ seyircinin dikkatini çekmeyi başardı. . Peki Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 'Zeynep' Melis Babadağ kimdir? Melis Babadağ kaç yaşında ve nereli? Melis Babadağ annesi, babası ve kardeşi kim? Melis Babadağ hakkında merak edilenler haberimizde...
Takip et
Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 17 Ocak 1984

Doğum yeri:

Boyu:  1.67

Eğitimi: Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü

Melis Babadağ aslen Adanalıdır. Melis Babadağ, 17 Ocak 1984 tarihinde Adana’da doğmuş olan ünlü oyuncu liseyi İstanbul’da okumuştur. Üsküdar Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi’ne giden Melis Babadağ, burada Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk olarak Aile Saadeti dizisinde Didar karakteri ile oyunculuğa başlamış olan Melis Babadağ, daha sonra 2011 yılında yayınlanmış olan Pis Yedili dizisinde Elçin karakterini oynamıştır.

gelmiştir. 2002 yılından itibaren reklam oyunculuğu yapan Babadağ, Ayla Algan ve Ergün Demir’den oyunculuk dersleri almıştır. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olan oyuncu ilk oyunculuk deneyimini ise 2009 yılında yayınlanan Aile Saadeti adlı dizide hayat verdiği Didar karakteriyle yaşamıştır.

View this post on Instagram

A post shared by Melis Babadag 🇹🇷 (@melissbabadag)

2011 – 2013 yılları arasında “Pis Yedili” adlı dizide Elçin karakterini canlandıran ve tanınmaya başlayan Melis Babadağ, son olarak 2019 yılında yayınlanan Aykut Enişte adlı sinema filminde rol almıştır. Melis Babadağ, 1.67 metre boyunda ve Oğlak burcudur.

25 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren Türkiye’de yapılan en büyük bütçeli sinema filmlerinden Ertuğrul 1980’de rol almıştır. 2015 yılında Yiğit Özer ile evlenmiş ancak evliliği 2019 yılında son bulmuştur.

Gösterdiği oyunculuk sayesinde hızlı bir yükseliş yaşayan Melis Babadağ, Yeşil Deniz dizisinde Zümrüt karakterini oynamıştır. Diğer yer aldığı diziler ve filmler ise Cam Kırıkları, Geniş Aile, İncir Reçeli, Beni Unutma, Beni Böyle Sev, Mihrap Yerinde, Ertuğrul 1890, Oğlan Bizim Kız Bizim ve Aykut Enişte isimli sinema filmidir.

Yapımcılığını ES Film’in yaptığı, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, senaryosunu Mustafa Burak Doğu ve Ethem Arslan’ın yazdığı dizinin başrollerinde ise Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler, Pelin Akil Altan, Melis Babadağ, İsmail Filiz, Gülcan Arslan, Devrim Evin, Caner Topçu ve Bahadır Yenişehirlioğlu yer alıyor. Melis Babadağ, TRT 1’in yeni projesinde Zeynep’i canlandırıyor.

Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler

MELİS BABADAĞ ANNESİ VE KARDEŞİ

Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler

MELİS BABADAĞ BABASI

Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler

MELİS BABADAĞ INSTAGRAM HESABI

SosyalBen Vakfı üyesi de olan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 194 bindir.

Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler

MELİS BABADAĞ ROL ALDIĞI YAPIMLAR

2019 – Aykut Enişte (Gülşah) (Sinema Filmi)

2016 – Oğlan Bizim Kız Bizim (Zeynep) (Sinema Filmi)

2015 – Ertuğrul 1890 (Sinema Filmi)

2014 – Yeşil Deniz (Zümrüt) (TV Dizisi)

2014 – Mihrap Yerinde (Pelin (Mihrap’ın Kızı)) (TV Dizisi)

2013 – Beni Böyle Sev (TV Dizisi)

2011 – 2013 – Pis Yedili (Elçin) (TV Dizisi)

2011 – Beni Unutma (Sevda)(Sinema Filmi)

2009 – İncir Reçeli (Duygu)(Kısa Film)

2010 – Geniş Aile (Şevval) (TV Dizisi)

2009 – Cam Kırıkları (Emine) (TV Dizisi)

2009 – Aile Saadeti (Didar) (TV Dizisi)

Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler

MELİS BABADAĞ FOTOĞRAFLARI

Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler Melis Babadağ kaç yaşında, boyu kaç? Melis Babadağ hakkında merak edilenler

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.