adplus-dvertising

Melih Gökçek’in Projesi Ankapark’a Haciz İşlemi Uygulanıyor

Melih Gökçek'in en büyük hayalim dediği Ankapark'a haciz işlemi uygulanıyor. Başta bilgisayarlar olmak üzere bir çok şey haczedildi.
Takip et
Melih Gökçek’in Projesi Ankapark’a Haciz İşlemi Uygulanıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Melih Gökçek’in “en büyük hayalim” diye tanımladığı projelerden bir tanesi olan ve Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu devirde inşasına başlanan, 2 milyar TL maliyete sahip Ankapark’a haciz geldi.

Birgün’ün aktardığına göre, Gökçek’in görevden ayrılmasının ardından önce atıl halde kalan fakat daha sonra işletme hakkı altıncı ihalede GBM Ticaret A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu’na devredilen Ankapark’ta haciz işlemi yürütüldüğü bildirildi.

TAŞINABİLECEK HER ŞEY HACİZ EDİLİYOR

Firma tarafından Ankapark’a ürün ve mal servisi gerçekleştiren esnafa verilen onlarca çekin karşılıksız çıkmasının ardından esnaf haciz yoluna gitti. Avrupa’nın en büyük tematik parkı olma özelliğine sahip Ankapark’ta başta bilgisayarlar olmak üzere, taşınabilecek malların önemli kısmı haciz yoluyla götürülmeye başlandı.

Ankara esnafına yaklaşık 5 milyon TL borcu olduğu kaydedilen firmanın bu parayı ödeyemeyecek halde olduğu, tematik parkın işletmesinden de zarar ettiği için hacizden başka bir yol bulunmadığı kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.