adplus-dvertising

Melih Gökçek, 20 bin TL tazminat ödeyecek!

Melih Gökçek; Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketi BELKO’nun soğuk asfalt sathi kaplama işini aldığı, sıcak asfalt fiyatına soğuk asfalt döküldüğü ve firmanın 795 kilometrelik işin sadece 100 kilometresini yapıp kalanını yapamadığı iddiası sebebiyle BELKO’ya 20 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Mahkeme kararında, Gökçek’in ifadelerinin gerçeği yansıtmadığı, iftira düzeyinde olduğu söylendi.
Takip et
Melih Gökçek, 20 bin TL tazminat ödeyecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beyaz TV’de katıldığı bir programda, “Belediye şirketi olan BELKO’nun soğuk asfalt sathi kaplama işini aldığını, sıcak asfalt fiyatına soğuk asfalt döküldüğünü ve firmanın 795 kilometrelik işin sadece 100 kilometresini yapıp kalanını yapmadığını” öne sürmüştü. Gökçek, 40 milyon TL kamu zararı oluştuğunu ileri sürmüştü.

Melih Gökçek, 20 bin TL tazminat ödeyecek!

GÖKÇEK ALEYHİNDE TAZMİNAT DAVASI AÇILDI

BELKO, Gökçek aleyhinde “yalan beyanda bulunduğu” iddiasıyla tazminat davası açmıştı. İhalede sekiz şirket arasında en düşük teklifi veren şirket olarak BELKO’nun ihaleyi kazandığı, ortalama maliyetinden 23 milyon TL daha düşük bedelle ve yüzde 20,11 kırım oranıyla işin alındığı söylenmişti. BELKO’nun dilekçesinde, Karayolları Genel Şartnamesinde yer verilen hükümlere uygun biçimde ve 89 günde 741 kilometre asfalt sathi kaplama yollarının tamamlandığı ifade edilmişti. İşin, Sıcak asfalta göre yüzde 56,78 ve çift kat sathi kaplamaya göre ise yüzde 42,07 oranlarında daha ucuza yapıldığı söylenmişti.

GÖKÇEK 20 BİN TL TAZMİNAT ÖDEYECEK

BELKO’nun açtığı davada, asliye hukuk mahkemesi kararını verdi. Mahkeme, Gökçek’in BELKO’ya 20 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi. Mahkeme kararında, “Gökçek’in ifadelerinin gerçeği yansıtmadığı, iftira düzeyinde olduğu ve belediye şirketi BELKO’nun ticari itibarının haksızca zedelendiği” değerlendirmesinin yapıldığı öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.