Melih Bulu, BOĞAZİÇİ Üniversitesi rektörlüğünden neden alındı!

BOĞAZİÇİ Üniversitesi rektörlüğünden gece yarısı kararnamesi ile alınan Prof. DR. Melih Bulu’yla alakalı flaş iddia. Bulu, YÖK’ün rahatsızlığı sebebiyle mi görevden alındı? Yoksa 6 ayda Boğaziçililerin eylemlerini bitiremedeği için mi?
Takip et
Melih Bulu, BOĞAZİÇİ Üniversitesi rektörlüğünden neden alındı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gece yarısı kararnamesiyle Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğü görevinden alınmasına kendisi bile inanmayıp ‘yalanlama’ paylaşımı yapan Prf. Dr. Melih Bulu hakkında kulisler hareketli. Ahmet Hakan, elindeki kulis bilgisi ve tahminini yazdı. İşte o yazıdan satır başları…

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, sürpriz bir biçimde görevden alındı. Herkes bunun sebebini merak ediyor. Benim elimde iki temel neden var:
Birinci neden: Bir kulis bilgisine dayalı. İkinci neden: Kişisel bir tahmine dayalı.

YÖK Melih Bulu’dan rahatsız!

Aldığım kulis bilgisi şu şekilde: YÖK, Melih Bulu’dan rahatsızmış. Ve bu rahatsızlık, haftalardır ifade ediliyormuş. Görevden almada işte bu rahatsızlığın payı büyükmüş.

Kişisel tahminim ise şudur: Altı ay gibi uzun bir müddet içinde Melih Bulu… Üniversiteyi toparlayamadı, ortaya çıkan hoşnutsuzluğu gideremedi, akademisyenlerin hiç değilse bir bölümünü olsun ikna etmeyi başaramadı, tepkileri dindiremedi, süreci iyi idare edemedi.

Ve sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Melih Bulu’yu görevden alıverdi. Üstelik Melih Bulu’nun haberi olmadan yaptı bunu.

Heden 15 Temmuz’da görevden alındı?

Bulu’nun görevden alınmasının 15 Temmuz’a denk gelmesine gelince… “Tatsız bir tesadüf” dışında bir gerekçe bulamıyorum.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.