adplus-dvertising

Melbourne’de 12 kişiyi taşıyan sıcak hava balonu caddeye acil iniş yaptı

Avustralya’nın Melbourne şehrinde içinde 12 kişinin bulunduğu sıcak hava balonu caddedeki evlerin arasına iniş yaptı.
Takip et
Melbourne’de 12 kişiyi taşıyan sıcak hava balonu caddeye acil iniş yaptı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avustralya’nın Melbourne şehrinde 12 kişiyi taşıyan sıcak hava balonu, ağaçlara çarparak caddede bulunan evlerin arasına acil iniş yaptı. Sabah erken saatlerde acil servise yapılan çağrı üstüne olay yerine gelen ekipler, kazada kimsenin yaralanmadığını söyledi. Avustralya Ulaşım Güvenliği Bürosu yaptığı açıklamada, yolcular ve pilot ile görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Balonun pilotu Nick Brau konu ile alakalı yaptığı açıklamada, balonun ilk uçuşu olduğunu ve ortalama yarım saat uçmalarına karşın balonun düzgün bir hava kapasitesine ulaşamadığını belirtti.

Olayın biraz utanç verici olduğunu ve açıklayamadığı bir sebepten kaynaklandığını söyleyen pilot Brau, “Balonu hareket ettirmek için kullandığımız ve üstten sıcak havayı serbest bırakan valf düzgün biçimde çalışmadı. Balonu havada tutmak zorlaşıyordu ve bu yüzden alçaktan uçuyordum. Kumsala inmeyi hedefliyordum ama ortalama 200 metre daha ilerleyemedik” şeklinde konuştu.

Melbourne’de 12 kişiyi taşıyan sıcak hava balonu caddeye acil iniş yaptı

Balonun acil iniş yaptığı esnada birkaç evin çatısına çarptığını belirten yolculardan biri olan Karen, “Hiç kimse yaralanmadı, pilot inanılmaz sakindi ve muhteşem bir iş çıkardı” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.