adplus-dvertising

Meksika’ya bir ayda iki kez göktaşı düştü!

Meksika’nın Monterrey kentinin ardından Guadalajara kentinde de 1 ay içinde ikinci göktaşı görüntülendi. Meksika’nın Jalisco bölgesinde bulunan Guadalajara’da göktaşı düştü. Guadalajara Üniversitesi Astronomi ve Meteoroloji Enstitüsü Profesörü Gerardo Ramos tarafından gökyüzünde yanarak süzülen cismin göktaşı olduğu söylenerek, göktaşının yeryüzüne düşmeden önce sürtünme sebebiyle tamamen parçalandığı söylendi.
Takip et
Meksika’ya bir ayda iki kez göktaşı düştü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ramos, yaptığı hesaplamalarla göktaşının saniyede 40 kilometre (saatte 144 bin kilometre) hızla ilerlediğini ve ortalama 40 santimetre çapında olduğu sonucuna ulaştığını ifade etti.

Ramos, göktaşı olayının sıklıkla yaşandığına dikkat çekerek, her gün tonlarca taşın uzaydan dünyamıza ulaştığını fakat bunların tamamını çıplak gözle görmemizin mümkün olmadığını açıklayarak, gündüz gökyüzünün çok parlak olması sebebiyle göktaşlarının daha fazla gece fark edilebileceğini söyledi.

Meksika’da en son 23 Aralık günü Monterrey kentinde bir göktaşı görülmüş, alevler içinde gökyüzünde süzülen göktaşı çevredekiler tarafından kayıt altına alınmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.