adplus-dvertising

Meksika’daki göçmenler ABD sınırına yürüyor

Meksika’daki on binlerce göçmen, bu hafta ABD’de gerçekleştirilen Amerika Zirvesi’nde göçmenlerin problemlerine dikkat çekmek maksadıyla ABD’nin Los Angeles kentine varmak için dün yürüyüş başlattı.
Takip et
Meksika’daki göçmenler ABD sınırına yürüyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meksika’daki göçmenler, ABD’nin Los Angeles kentinde 6-10 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Amerika Zirvesi’nde göçmenlerin problemlerine dikkat çekmek için sınıra yürüyor. Meksika’nın Tapachula şehrinden ayrılan göçmenlerin net sayısı henüz açıklanmazken, görgü tanıkları en az 6 bin kişinin dün kentten ayrıldığını söyledi.
Yürüyüşün organizatörlerinden Luis Garcia Villagran yaptığı açıklamada, grubun kendi ülkelerindeki zorluklardan kaçan ve aralarında Venezuela’dan gelenlerin de bulunduğu çeşitli milletlerden insanları temsil ettiğini belirtti. Villagran açıklamasında, “Zirveye katılanları, neler olduğuna ve yakında bir şeyler yapılmazsa ilerde Meksika’da neler yaşanabileceği konusuna dikkat etmelerini çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

Meksika’daki göçmenler ABD sınırına yürüyor

Meksika’daki göçmenler ABD sınırına yürüyor

ABD Başkanı Joe Biden’ın bu hafta içinde göçle alakalı bölgesel bir anlaşmayı açıklaması bekleniyor.
Öte yandan Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador geçtiğimiz pazartesi ABD’nin bütün Amerika kıtası ülkelerini davet etmemesi sebebiyle Amerika Zirvesi’ne katılmayacağını açıklamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.