adplus-dvertising

Meksika’da kementle boğa yakalama etkinliğinde 1 kişi öldü

Meksika’daki kementle boğa yakalama etkinliği sırasında arenada bulunan genç kovboy boğanın boynuz darbeleri sebebiyle yaşamını yitirdi.
Takip et
Meksika’da kementle boğa yakalama etkinliğinde 1 kişi öldü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meksika’nın Yucatan eyaletinde yer verilen Kanasin kentinde her sene geleneksel olarak gerçekleştirilen kementle boğa yakalama etkinliğinde kan aktı. Arenada bulunan 19 yaşındaki bir kovboy, boğanın boynuz darbeleri neticesi yaşamını yitirdi.

Kement Turnuvası olarak isimlendirilen etkinlik sırasında meydana gelen olay izleyicileri dehşete düşürürken, öbür kovboylar kızgın boğayı hemen arenadan uzaklaştırarak genç adamın yardımına koştu.

Göğsüne aldığı boynuz darbeleri neticesi hareketsiz kalan Jared Baas isimli genç kovboy, çevredekilerin yardımıyla hastaneye ulaştırılmak üzere ambulansa taşınırken, genç adamın aldığı darbeler neticesi dakikalar içinde yaşamını yitirdiği bildirildi.

Olayın görüntüleri ise arenada bulunan izleyiciler tarafından anbean kaydedilirken, görüntülerde kızgın boğanın atıyla giden genç kovboya boynuzlarıyla saldırarak düşürdüğü görüldü.

Meydana Gelen olayın sonrasında yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmazken, bazı vatandaşlar kazaların ve ölümlerin sıkça meydana geldiği Kement Turnuvası etkinliğinin yasaklanması gerektiğini savundu.

Meksika’nın Yucatan eyaletine özgü olan Kement Turnuvası etkinliği, geleneksel boğa güreşlerinden farklı olarak bir grup kovboyun arenadaki boğayı kementle yakalamaya çalışıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.