adplus-dvertising

Meksika’da Javier Fırtınası alarmı: Okullar tatil edildi

Büyük Okyanus’ta oluşan ve Meksika kıyılarına doğru yaklaşan Javier Fırtınası şiddetli yağışlara sebep olurken, bazı kentlerde eğitime ara verildi.
Takip et
Meksika’da Javier Fırtınası alarmı: Okullar tatil edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Büyük Okyanus’ta oluşan ve Meksika’nın kuzeybatı kesimlerine doğru yaklaşan Javier Fırtınası nedeniyle Baja California Sur eyaletinin bazı kentlerinde şiddetli yağışlar etkili oldu. La Paz ve Los Cabos kentlerinde sağanak yağmurlar sebebiyle sel felaketi meydana gelirken, Baja California Sur eyalet yetkilileri, yağışlı havanın önümüzdeki günlerde de devam edeceğinin açıklanması üstüne La Paz ve Los Cabos kentlerinde derslere ara verilmesi kararı alındığını duyurdu.

Fırtınanın ülkeye ulaşması beklenmiyor

Meksika Ulusal Meteoroloji Servisi’nden alınan bilgiye göre Javier Fırtınası’nın ülke topraklarına ulaşması beklenmiyor. Ancak sağanak yağmurların ve saatteki hızı 95 kilometreye ulaşan şiddetli rüzgarın 3 gün boyunca başta Baja California Sur, Veracruz, Guerrero ve Tabasco eyaletleri olmak üzere ülkenin batı kesimlerinde etkili olacağı bildiriliyor. Yetkililer öte yandan, fırtına nedeniyle okyanus kıyısındaki dalgaların 5 metre yüksekliğe ulaşmasının tahmin edildiğini açıklarken, Baja California Sur ve Sinaloa eyaletlerinde bazı limanların ve plajların kapatıldığı söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.