adplus-dvertising

Meksika’da 42 orman yangını ile mücadele devam ediyor

Meksika’da devam eden 42 orman yangınıyla mücadele sürerken, Nuevo Leon eyaletinin Santiago kentindeki orman yangınının kontrolden çıktığı bildirildi.
Takip et
Meksika’da 42 orman yangını ile mücadele devam ediyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meksika’da birçok noktada çıkan orman yangınları ile mücadele devam ederken, Nuevo Leon eyaletinde yer verilen Santiago kentinde 24 Mart’ta başlayan orman yangınının kontrolden çıktığı bildirildi. Bölgede etkili olan ve hızı saatte 60 kilometreyi bulan rüzgarların, yangının kontrolden çıkmasında etkili olduğu bildirilirken, çevredeki bazı yerleşim yerlerinde bulunan vatandaşlara her an tahliye olabilecekleri uyarısı yapıldı.

Santiago Belediyesi, kentteki eğlence, festival gibi etkinliklerde ateş yakılmasını yasakladı. Şu ana kadar 4 bin hektarlık alanı küle çeviren orman yangınıyla mücadelede Ulusal Muhafızlar, Meksika Ordusu ve bölge itfaiyesinden 355 kişilik bir ekibin görev aldığı ve 7 hava aracının da söndürme çalışmalarına destek verdiği aktarıldı.

Ülkenin kuzeyindeki bir öbür büyük orman yangını olan Tamaulipas eyaletindeki El Cielo Ekolojik Parkı’ndaki yangınla mücadele ise 17 Mart’tan bu yana sürüyor. Tamaulipas Eyaleti Valisi Garcia Cabeza de Vaca’nın bizzat yönettiği söndürme çalışmalarında 27’nci güne girilirken, şuana kadar bin 900 hektarlık alanı küle çeviren yangının henüz yüzde 60 oranında kontrol altına alındığı açıklandı. Yangınla mücadelede 370 itfaiyeci ve 3 helikopterin görev yaptığı bildirildi.

Ülke genelinde 42 orman yangını devam ediyor

Meksika Ulusal Orman Komisyonu (Conafor) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde devam eden 42 orman yangını olduğunu bildirilerek, yangınlarla toplam bin 814 itfaiyecinin görev yaptığı aktarıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.