Mekanın Sahibi'nden Ben Fero'ya Sert Sözler: Özenti

Ünlü rapçi Norm Ender, Ben Fero ve Ezhel gibi isimlere attığı dissle gündemden düşmemeye devam ediyor. Ender şimdi de Ben Fero hakkında konuştu ve “Özenti” dedi.
Takip et
Mekanın Sahibi'nden Ben Fero'ya Sert Sözler: Özenti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Son dönemlerde neredeyse çıkardıkları her parçayı hitlere sokmaya başaran Ben Fero ve Ezhel’e, adeta “Tokat” gibi bir diss atan Norm Ender, “Mekanın Sahibi” şarkısıyla Youtube dünya listesine giren ilk Türk sanatçı oldu.

“ELEŞTİRİM TÜRKÇE RAP KÜLTÜRÜNE AYKIRI DAVRANAN HERKESE”

Ender, Hürriyet’e verdiği röportajda, Türkçe Rap kültürünü zamanında kendilerinin oturttuklarını, yeni nesil rapçilerin bu kültüre zarar verdiklerini iddia etti. Ender, “Ben sadece Fero ve Ezhel’e değil, zamanında bizim oturttuğumuz Türkçe rap kültürüne aykırı davranan herkese karşı eleştirilerimi aktardım” diye konuştu.

ŞARKIMLA KİMSENİN ÖNÜNÜ KESMEDİM

Norm Ender, yaptığı şarkıyla son dönemlerde yükselişe geçen Türkçe rapin önünü kestiği iddialarına da, “Gazeteciler birbirleriyle atıştıklarında gazeteciliğin önü kesiliyor mu? Eleştirisel de olsa yaptığım şarkı her yerde dinleniyor, dinleyenler eğleniyor. Ben kimseye müziği bırakın demedim. Biz yıllarca güzel bir kültür oluşturduk. Bu emeği dejenere etmeyin. Türkçe rapin saygınlığını düşürmeyin dedim” ifadelerini kullandı.

“MÜZİĞİ TAMAMEN ÖZENTİ”

Ben Fero hakkında konuşan Norm Ender, “Zamanında Türkçe rap dinlemiş. Bizim yaptığımız müziği yapamayacağını anlamış ve dinleyici olarak kalmış. Ne zaman Ezhel'ler falan çıkmış, "Ben bunu yaparım. Onu dinleyenlerin yarısı dinlese yeter" demiş. Ne kadar basit bir müzik olduğunu düşünün. Rap bu kadar basit bir iş değil” şeklinde ifadeler kullandı. Ender, Ezhel hakkında da yorumlarda bulundu ve, “Eskiden daha rap ve daha politik şarkı sözleri yazan bir çocuktu. Müzik olarak sever, takdir ederdik. Ne zaman Migos'u dinlemeye başladılar, bu kadar müziklerini basitleştirmek istediler bilemiyorum. Para kazanmak için yapmış olabilirler” diye konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.