Mehmetçik’in Öldürdüğü Kadın Teröristin Kimliği Şoke Etti!

Alman gizli servisleri adına PKK saflarında Türk askerine silah tutan Sara Dorşin kod adlı Sarah Handelmann isimli kadın teröristin hava harekatında öldürüldüğü ortaya çıktı.

Terör örgütü PKK’nın, ABD, İsrail, Almanya ve Rusya ile dolaylı ya da direkt bağı yıllardır bilinen bir gerçek. Her ne kadar bu ülkeler bu bağlarını direkt olarak hiçbir zaman kabul etmese de terör örgütünün saflarında silah tutan yabancı ülke ajanları bu gerçeği yüzlerine vuruyor. Son olarak, PKK saflarında silah tutarken Mehmetçik’in başarılı hava harekatlarından birinde öldürülen Sara Dorşin kod adlı Alman gizli servis elemanı Sarah Handelmann bu durumun en iyi örneklerinden biri oldu.

7 NİSAN’DA ÖLDÜRÜLMÜŞ

1985 doğumlu olan Sarah Handelmann’ın, 2017 yılında terör örgütü PKK’nın dağ kadrosuna katıldığı ve birçok silahlı eylemde rol aldığı öğrenildi. Terör örgütüne yakın internet sitelerinin 7 Nisan’da düzenlenen bir hava harekatında, Irak’ın kuzeyinde öldürüldüğünü duyurduğu Sarah Handelmann’ın cenazesinin akıbeti ise bilinmiyor. Daha önce de PKK saflarında Türk askerine silah tutan ABD, İsrail, Almanya, Kanada ve Rusya vatandaşı birçok terörist askerimizin başarılı operasyonlarıyla etkisiz hale getirilmişti. Geçtiğimiz sene Temmuz ayında Yüksekova’daki bir operasyonda Şiyar Gabar kod adını kullanan Alman vatandaşı Jakob Reimer öldürülmüştü.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı