Mehmetçik Vurdu, Dağda Adamı Kalmayan MLKP Tarihe Karıştı

Son dönemde icra edilen etkin operasyonlar sayesinde, özellikle Tunceli kırsalında faaliyet gösteren MLKP tamamen çökertildi. 20 üyesi bulunan terör örgütünden 9 kişi öldürüldü, 2'si sağ yakalandı, 3'ü teslim oldu, 6'sı ise örgütten kaçtı.

MLKP artık Türkiye dağlarında yok. Marksist Leninist Komünist Parti isimli terör örgütü 2015 yılında PKK ile koordineli olarak Tunceli kırsalında silahlı eylem yapmaya başlamıştı. 20 kişilik dağ kadrosunun tamamen ortadan kaldırıldığı açıklandı.


PKK İLE KOORDİNELİ HAREKET ETTİLER

Son dönemde terörle mücadelede etkin operasyonlar yürüten Mehmetçik’e hava araçlarının da desteği gelince teröristler kaçacak delik bulmakta bile zorlanıyordu. Emniyet güçlerinden yapılan açıklamaya göre MLKP adına dağa çıkan 20 teröristten 9’u ölü olarak ele geçirildi. 2 terörist sağ olarak yakalanırken 3’ü teslim oldu, 6 terörist ise örgütten kaçtı. Aktarılan bilgilere göre PKK’nın organize ettiği oluşumda örgüte katılmak isteyenler belirlendi ve PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarına gönderilen teröristler burada silah eğitimi aldı.

TÜRKİYE SORUMLUSU DA ÖLDÜRÜLDÜ

Terör örgütünün en büyük eylemi ise 2016 yılında gerçekleşti. 40 kişilik bir PKK’lı grup ile birlikte Tunceli’nin Ovacık ilçe merkesine sızmaya çalışan teröristler güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle geri püskürtülmüştü. MLKP’nin sözde Ovacık ve Hozat bölge sorumlu olan ve İçişleri Bakanlığı’nın arananlar listesinin ‘Gri’ kategoride 300 bin lira ödülle aranan ‘Baran Dersim’ kod adlı Cihan Gerçek, 1 Eylül 2018 günü Munzur Vadisi Venk köprüsü yakınlarında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü ele geçirilmişti.

Örgütün sözde Türkiye sorumlusu olan ve terör örgütü PKK’nın dağ kadrosuyla ilişkileri sağlayan ‘Alişer’ kod adlı Hüseyin Akçicek, Kahramanmaraş’tan Hatay’a gidip sınırdan yasa dışı yollarla ile Afrin’e geçmek istediği sırada Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi yakınlarında etkisiz hale getirilmişti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı