Mehmetçik, terör inlerini füzeyle vurdu

Kuzey Irak'taki terör yuvalarına yönelik sürdürülen Pençe Harekatı'nda ilk kez füze kullanıldı. Mehmetçik terör inlerini Bora füzeleriyle 15 dakika süresince vurdu.

Mehmetçik, terör inlerini füzeyle vurdu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Irak’ın kuzeyindeki PKK yuvalarına yönelik başlatılan Pençe Harekatı tüm kararlılığıyla sürüyor. Operasyonun 23. gününde, Hakkari Derecik’ten ateşlenen Bora füzeleri 15 dakika boyunca terör mevzilerini vurdu. Vatandaşların çıplak gözle izleyebildiği operasyon büyük heyecan yarattı. İHA’ların yerlerini bulduğu teröristlerin üzerine yağan Bora füzeleri hedefleri tam isabetle vurdu. Bu füzeler tamamen milli üretim ile Mehmetçik’in hizmetine sunuldu ve etkili menzilleri tam 280 kilometre. Öte yandan Diyarbakır ve Malatya’dan kalkan savaş uçakları da PKK’lı hainlerin üzerine bomba yağdırdı.

PKK’DA TELAŞ BÜYÜK

Harekat kapsamında yerleri daha önceden belirlenen PKK kampları, mağaraları ve mevzileri yerle bir edildi. TSK’dan yapılan açıklamaya göre 27 Mayıs’ta başlayan çok kapsamlı bu harekat ile şimdiye kadar en az 90 terörist etkisiz hale getirildi. Kuzey Irak’ta tek bir terörist kalmayana kadar süreceği yetkililer tarafından her fırsatta dile getirilen harekat terör örgütünde de büyük bir panik yaratmış durumda. Telsiz konuşmalarına da yansıyan telaş PKK içinde büyük bir çatlak yaratmış durumda. Sık sık operasyonu yerinde kontrol eden Bakan Akar’ın kararlılık mesajları da askerlerimize moral veriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.