adplus-dvertising

Mehmetçik Pençe Kilit Operasyon bölgesinde teröristlere göz açtırmıyor

Milli Savunma Bakanlığınca (MSB) terörü kaynağında bitirmek maksadıyla başlatılan Pençe Kilit Operasyonu başarıyla sürdürülüyor. Operasyonda bugüne kadar 63 terörist etkisiz hale getirilirken, terör örgütüne ait mağara, sığınak ve barınaklar da yerle bir ediliyor.
Takip et
Mehmetçik Pençe Kilit Operasyon bölgesinde teröristlere göz açtırmıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanlığı tarafından, Pençe Kilit Operasyonu hakkında güncel bilgiler paylaşıldı. Bakanlık tarafından operasyonun güncel vaziyeti hakkında yapılan açıklamada, “Kahraman Mehmetçik; asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı kuvvetle Pençe-Kilit Operasyonu’nu başarıyla sürdürüyor. Operasyonun birinci safhasını başarıyla tamamlayan ve tespit edilen hedeflere ulaşan Mehmetçik, teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak ve barınaklara tek tek girmeye devam ediyor. Operasyonda bugüne kadar 63 terörist etkisiz hâle getirilirken, arama-tarama faaliyetlerinde ise teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilmeye devam ediliyor” dendi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya ek olarak, terör örgütüne ait sığınak, mağara ve barınaklarda ele geçirilen mühimmatlar da paylaşıldı. Söz konusu açıklamaya göre son olarak ele geçirilenler ise şu şekilde:

“20 tane el bombası, 1 tane RPG-7 roketatar, 3 tane AK-47 piyade tüfeği ve 3 tane şarjör, 1 tane Dragunov keskin nişancı tüfeği ve 2 tane şarjör, 1 tane 7.62 mm PKMS makinalı tüfek, 13 tane RPG-7 antitank mühimmatı, 1 tane RPG-7 antipersonel mühimmatı, 51 tane 82 mm havan mühimmatı, 7 tane 60 mm havan mühimmatı, 9 tane 82 mm havan HEAT mühimmatı, 5,56 mm mühimmat, 400 tane Doçka makineli tüfek mühimmatı, 1 tane Doçka makineli tüfek namlusu, 13 tane basma düzenekli EYP, EYP yapımında kullanılan muhtelif elektronik devre malzemesi, infilaklı fitil, sıvı cıva, 2 tane oksijen tüpü, 3 tane telsiz vericisi, 19 tane radyo frekans vericisi, 1 tane Yaesu telsiz, ilk yardım çantası, 2 tane termal şemsiye, kafa feneri.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.