Mehmetçik Üç Koldan Harekete Geçti, Kıran Operasyonu Başladı

Hava ve kara operasyonlarıyla bitme noktasına gelen terör örgütü PKK’nın belini tamamen kırmak için yeni bir operasyon başladı. Şırnak Hakkari ve Van illerini kapsayan operasyona Kıran ismi verildi ve tam 129 tim katılıyor.

Son dönemde terör örgütü PKK’ya ağır darbeler vuran Türk Silahlı Kuvvetleri yeni bir operasyona başladı. Hakkari, Şırnak ve Van kırsalını kapsayan operasyonu Kıran ismi verildi.

129 TİM KATILIYOR

Pençe 2 harekatı tüm hızıyla devam edip Kuzey Irak’taki terör hedeflerini yerle bir ederken yurt içinde de Kıran operasyonu başladı. Milli Savunma Bakanlığından konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre operasyon Hakkari, Şırnak ve Van kırsalını kapsıyor ve tam 129 tim operasyona katılıyor. 2 bin 300 komandonun bulunduğu kara gücüne, savaş uçakları ve helikopterler ile havadan destek verilirken zırhlı birliklerin de hazır beklediği ifade ediliyor.

43 SIĞINAK TAM İSABETLE VURULDU

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığından yapılan bir diğer açıklamaya göre Pençe 2 harekatı kapsamında, daha önceden yerleri belirlenen tam 43 sığınak ve barınak savaş uçakları ile vuruldu. Sabah saatlerinde Kandil Dağı Bölgesine yapılan hava operasyonunda da 5 PKK’lı terörist öldürülmüştü.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı