Mehmet Yalçınkaya ”Futbolculara El Altından Krema Veriyorduk”

MasterChef’in ünlü şefi Mehmet Yalçınkaya verdiği röportajda ‘Ünlü futbolculara el altından krema veriyorduk’ dedi.

Masterchef yarışmasının jüri üyesi Şef Mehmet Yalçınkaya,  Barlaş Ateşli’nin konuğu oldu.

Futbolcuların beslenme alışkanlarıyla ilgili soruyu ”Kulüp ismi vermeden anlatıyım. Bir futbol kampında, futbolculara kremalı makarna vermek yasak. Diyetisyen hoca görmeden el altından verdik. Çok da ünlü futbolcular yani… Şimdi mesela yemekte makarna çıkıyor, işaretleşiyorduk. ‘Şefim diyorlardı’, kaş göz yapıyorlardı… Futbolculara makarnayı genelde sade ve peynirli veririz. Ama onlar da kremayı çok severler. Samimi olduklarımız ya da karşılaştıklarımız, ‘şefim bir krema ayarla’ diyordu. Biz de el altından veriyorduk.” diyerek yanıt verdi.

Tatlı sert tarzıyla dikkat çeken ünlü şef Fatih Terim’e benzetilemesiyle ilgili ”Bunun cevabı çok basit! Fiziki olarak da Fatih Hoca’ya benzetiyorlar. Fatih Hoca’nın tarzını ben beğeniyorum. Tabi soyunma odasındaki durumunu bilmiyorum. Bizim buradaki tatlı sert durumumuz da tamamen işin iyi çıkmasıyla alakalı. Fatih Hoca sinirlendiğinde nasıl bir hareket çıkacağını tahmin edebiliyorum. Fatih Terim’in iş tutuş şeklini beğeniyorum. Disiplin olmayan yerde iyi işler çıkacağına inanmıyorum.” dedi.

Mehmet Yalçınkaya ”Futbolculara El Altından Krema Veriyorduk”Mehmet Yalçınkaya ”Futbolculara El Altından Krema Veriyorduk”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı