adplus-dvertising

Mehmet Özhaseki, AK Parti’nin başarılarını anlattı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, tek maksatlarının eser bırakmak olduğunu söyleyerek, “Cumhuriyet tarihi boyunca gelen tüm hükümetlerden başarılıyız. 19 senelik iktidarda hem genel hem de yerelde sessiz bir devrim yaptık” şeklinde konuştu.
Takip et
Mehmet Özhaseki, AK Parti’nin başarılarını anlattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti’nin 18 ili kapsayan Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı, Antalya’nın Aksu ilçesine bağlı Kemerağzı turizm bölgesindeki otelde düzenleniyor. Toplantıya AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Antalya milletvekilleri ve 18 ilin partili belediye, il ve ilçe başkanları katıldı.

“DEVRİM NİTELİĞİNDE İŞLER YAPTIK”

Toplantıda konuşan Özhaseki, AK Parti hareketinin gerek yerel gerekse genelde eser ve hizmet siyaseti güttüğünü ve tek maksatlarının eser bırakmak olduğunu söyleyerek, 19 senelik iktidarda hem genel hem de yerelde sessiz bir devrim yaptıklarını belirtti. Bunlarla övündüklerini dile getiren Özhaseki, “İşin başında tüm AK Parti ailesi olarak Türkiye’de arkadaşlarımız, gönüldaşlarımız, bizi sevenler ve oy verenler başlarını dik tutabilir, alınları açık durumda herkese ilan edebilirler ki, hükümet etme noktasında her bir alanda gelmiş geçmiş cumhuriyet tarihi boyunca gelen tüm hükümetlerden başarılıyız. Ekonomide başarılıyız. Ulaştırma, sağlık, milli savunma sanayiinde, enerjide, aklınıza hangi alan geliyorsa her birinde çok şükür başarılıyız. Devrim niteliğinde işler yaptık” diyerek konuştu.

“VESAYETÇİ YAPI TOPRAĞA GÖMÜLDÜ”

Senelerdir Türkiye’de süren vesayet rejimi olduğunu, AK Parti iktidarı olarak Türkiye’deki vesayet rejimiyle de mücadele ettiklerini anlatan Özhaseki, “En son sonunda AK Parti iktidarıyla başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bunlara korkusuzluğumuzu, bu şekilde kötülere boyun eğmeyeceğimizi bir kere daha ilan ettik. O vesayetçi yapı toprağa gömüldü bizim zamanımızda inşallah bir daha da çıkamayacak” şeklinde konuştu.

AK Parti döneminde hem özgürlüklerin önünün açıldığını hem de doğuya yatırım yapıldığını ve herkesin kendini ifade edebildiğini söyleyen Özhaseki, AK Parti’nin 19 senelik iktidarı sürecinde elde ettiği başarıların çok kolay olmadığını da belirtti.

“İÇERİDE VE DIŞARIDA KISKANANLAR VAR”

Bu başarıların her birini önce içeride sonra dışarıda kıskananlar olduğunu kaydeden Özhaseki, bu süreçteki Danıştay saldırısı, e-muhtıra, AK Parti’ye kapatma davası, Gezi olayları, 17-25 Aralık olaylarını hatırlatarak, bunların temelinde hükümeti devirme operasyonları olduğunu kaydetti. 17-25 Aralık sonrasındaki çukur eylemleriyle Türkiye’yi bölme hareketi başlatıldığını dile getiren Özhaseki, şu şekilde devam etti:
“Son olarak da son kuvvetlerini kullandılar, 15 Temmuz’da darbe girişimi yaptılar. Bu saydıklarımın tamamı 19 senelik iktidarımız döneminde bizim önümüzü kesebilmek ismine, iş yaptırmamak ismine, bu milletin işleri iyiye gitmesin ismine yaptıkları engellerdir. Bunların tamamının üstesinden gelmeyi bildik Allah’a hamdolsun. Bugünlerde yapılan operasyonların da çok kısa zaman içerisinde sabun köpüğü gibi kaybolup gideceğine inanan bir insanım. Yeter ki biz çalışalım, yeter ki birlik içerisinde olalım.”

“1994 YEREL SEÇİMLERİ MİLAT”

AK Parti olarak yerel seçimlerde her seferinde birinci parti çıktıklarını, şu anda 805 belediyenin AK kadroda yer aldığını belirten Özhaseki, 1994 yerel seçimlerini milat olarak gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da büyükşehir belediye başkanlığını kazanması ile şehrin çehresinin değiştiğini söyleyen Özhaseki, Anadolu’nun her köşesinde AK kadroların hizmete gelmesiyle de kentlerde dev projelerin yaşama geçmeye başladığını anlattı.

Mazeret üretmediklerini, kimseyi birbirinden ayırmadıklarını ve gece-gündüz demeden çalıştıklarını belirten Özhaseki, “Aç, dağlarda yaşayan insanlar vardı, bizimle beraber sosyal yardımlar kurumlaştı. Hem sosyal hem hizmet belediyeciliği ivme kazandı. 30 sene önceki Antalya’yı biliyorum, en az 2 dönem bile Menderes Beyin yaptığı projeler ortada. Şimdikiler zekatını bile yapamıyor” şeklinde konuştu.

CHP’Yİ ELEŞTİRDİ

CHP’yi yalan ve iftira siyaseti yapmakla suçlayan Özhaseki, FETÖ’nün birçok insanı mağdur ettiğini, ocakları söndürdüğünü, insanları çocuğunun çoluğunun yüzüne bakamaz hale getirdiğini belirtti. Özhaseki, şu şekilde devam etti:

“Bunlardan biri de Deniz Baykal. Yerine kimi getirdiler, Kılıçdaroğlu’nu. Kılıçdaroğlu ile parti rota değiştirdi. İki temel stratejileri var, birisi yalana dayalı algı operasyonu. Bütün dünyaları yalan ve iftira siyaseti. Neredeyse Kılıçdaroğlu göreve geleli 10 sene olmuştur, haftada bir yalan söylese senede 50, 10 senede 500 yalan eder. Bir tanesinin doğru olduğunu ıspatla. Muharrem İnce bile bunlardan ayrılırken ‘Bütün dünyaları yalan’ diyordu. Olmayanı olmuş gibi gösteriyorlar. İki yüzlülük, riyakarlık, CHP’nin temel siyaseti bunun üstüne dayalı. İkinci yaptıkları şey ise Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı. ‘Erdoğan gitsin de ne olursa olsun’, herkes bunun için kol kola girmeye hazır. Bunun için CHP, İYİ Parti ve HDP ile yan yana duruyor.”

Antalya, Ankara, İstanbul başta olmak üzere muhalefet belediyelerinin bulunduğu yerlerde hiçbir iş, hizmet göremediklerini de belirten Mehmet Özhaseki, AK Parti’li dönemlerden daha çok borçlandıklarını, karşılığında ortaya herhangi bir eser bırakılmadığını ifade etti. Seçim öncesi genel başkanları da dahil hiçbir emekçinin hakkını yemeyecekleri yönünde açıklama yapan belediyelerde, bugün insanlara zulmedildiğini belirten Özhaseki, “Yalnızca İstanbul’da 12 bin kişi işten atıldı, yerine 45 bin kişi alındı. Seçim günü hesap günü, bunların çalışmaya, iş yapmaya niyetleri yok, Türkiye’de yapılan büyük işlere de karşı çıkıyorlar” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.