adplus-dvertising

Mehmet Öz, Pensilvanya’daki senato seçimini önde götürüyor

ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki senato ve eyalet valiliği adaylarını belirmek için gerçekleştirilen ön seçimleri Prof. Dr. Mehmet Öz önde götürüyor.
Takip et
Mehmet Öz, Pensilvanya’daki senato seçimini önde götürüyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’de 8 Kasım 2022 tarihinde düzenlenecek ara seçimler öncesi bugün, Pensilvanya eyaletinde senato ve eyalet valiliği adaylarını belirmek için ön seçim düzenlendi. Senato adaylığı için mücadele eden 3 isim arasında dünyaca meşhur cerrah Prof. Dr. Mehmet Öz de yer alıyor. Oyların yüzde 95’i sayılırken Dr. Öz aldığı yüzde 31,3 oyla rakipleri David McCormick ve Kathy Barnette’i geride bıraktı.

Mehmet Öz, Pensilvanya’daki senato seçimini önde götürüyor

Bugün gerçekleştirilen ön seçimlerle öte yandan eyalet valisi adayı da tespit edilecek. Valilik seçimlerinde ise eski ABD Başkanı Donald Trump’ın desteğini alan Pensilvanya Eyalet Senatörü Doug Mastriano önde götürüyor.

Dr. Öz, 30 Kasım 2021 tarihinde Pensilvanya eyaletinden Cumhuriyetçi Partinin Senato adaylığı için yarışacağını duyurmuş, geçtiğimiz 7 Mayıs’ta ise eski ABD Başkanı Donald Trump desteğini göstermek maksadıyla Dr. Öz’ün düzenlediği bir mitingine katılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.