Mehmet Metiner İsyan Etti: AK Parti Bitti Demedim, Reis İçin Ölürüm

Verdiği bir röportajda “AK Parti bitti, yeni bir parti kurulmalı” dediği iddia edilen eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner “Böyle bir şey demedim. Reis için ölürüm” ifadelerini kullandı.

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’in söylediği iddia edilen sözler gündeme bomba gibi düşmüştü. Metiner’in verdiği bir röportajda “AK Parti bitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yeni bir parti kurulmalı” dediği iddia edilmişti.

“UĞRUNA ÖLECEK KADAR SEVERİM”

Siyaset gündemini ateşleyen bu sözlerin ardından gözlerin çevrildiği Mehmet Metiner’den yeni bir açıklama geldi. Böyle bir ifadesi olmadığını söyleyen Metiner “Karşı cenah boşuna heveslenmesin, kimsenin benim üzerimden AK Parti’nin içine fitne salmasına izin vermem.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğini dile getiren Metiner “Reis, uğruna ölecek kadar kendisine bağlı olduğum liderim” ifadelerini kullandı.

MEHMET METİNER KİMDİR?

Mehmet Metiner, 5 Mart 1960’ta Adıyaman Kâhta’da doğdu. Babasının adı Bedir, annesinin adı Nazı’dır.Gazeteci-Yazar; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi.Girişim, Yeni Zemin ve Sözleşme dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Fazilet Partisi Genel Başkanı Danışmanı olarak görev üstlendi. Bahçeşehir Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ders verdi.

2011 yılında Adıyaman Milletvekili seçildi. Yayınlanmış 9 kitabı bulunmaktadır.

Orta düzeyde İngilizce bilen Metiner, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı