Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu?

Koronavirüsle mücadele günlerinden sözü en çok dinlenilen isimler arasında yer alan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkında halkı paniğe sevk ettiği iddiasıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosuna suç duyurusunda bulunuldu. Ardından Twitter'da açılan "#MehmetCeyhanTutuklansın" etiketi TT listesinin zirvesine oturdu.
Takip et
Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı’nın yanısıra Enfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Derneği’nin başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkında ‘alenen nitelikli hakaret ve halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarını işlediği gerekçesiyle’ suç duyurusunda bulunuldu. Kısa süre sonra da Twitter’da ‘#MehmetCeyhanTutuklansın’ etiketi açıldı.

Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu?

5G Virus News Platformu yöneticisi ve Noel Baba Derneği Başkanı Muammer Karabulut, Terör ve Örgütlü Suçlar Cumhuriyet Savcılığına verdiği dilekçede; Şüpheli sıfatı ile Mehmet Ceyhan’ın “söz konusu sürecin başından bu yana gerek yazılı ve sözlü medya gerekse sosyal medya kanalları vasıtasıyla birtakım açıklamalarda bulunmuştur. Şüphelinin açıklamaları detaylı bir şekilde incelendiğinde Alenen Nitelikli Hakaret Suçu ve Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit Suçu’ nun” işlendiğine ilişkin belgeler ve TV’deki görüntüleri delil olarak yer aldı.

Yeni Akit’in haberinde “Pandemi ile mücadele sürecinde önce kendisini Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olarak tanıttı. Bir süre sonra geri adım atarak, “Ben Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi değilim. Açıklamalarım Sağlık Bakanlığı’nı bağlamaz.” dedi. Sürecin en başında ‘Maske koruyucu değil’ ifadesini kullanmış, birkaç ay sonra ise “Maskesiz sokağa çıkanlar cezalandırılmalı.” diyecek kadar yön değiştirmişti. Son olarak da aylarca yaptığı ‘tam kapanma’ çağrısı uygulamaya girdiği gün ‘Tam kapanma böyle olmaz’ dedi. Vatandaşların, sürekli birbiri ile çelişen ifadeler kullanarak kamuoyunun kafasını karıştıran Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a tahammülü kalmadı,” şeklinde saldırgan ifadeler kullanıldı.

Abdurrahman Dilipak’ın sözcüsü olduğu platformda…

Mehmet Ceyhan hakkında Antalya terörle mücadele savcılığında suç duyurusunda bulunan kişinin Noel Baba Derneği Başkanı ve 5GVirusNews Platformu Sözcüsü Muammer Karabulut olduğu öğrenildi. Platformun bir diğer sözcüsü de Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak.

Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu?

Terör savcılığına suç duyurusu yapıldı

Antalya Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı’na verilen suç duyurusu dilekçesinde ‘kanıt’ olarak Prof. Dr. Ceyhan’ın pandemi sürecinin başından bu yana yaptığı açıklamalar gösterildi. Dilekçede ‘gerekçe’ olarak da söz konusu açıklamaların, ‘Covid-19 salgınının ekonomik, psikolojik ve sosyolojik yıpratıcılığına olumsuz yönde katkı sağlaması’ gösterildi. Karabulut, bununla da yetinmeyip Ceyhan’ı ‘terör faaliyeti’ yürütmekle de suçladı:

‘Bilim yapmak değil, resmen terör faaliyeti’

“Henüz faz çalışmaları tamamlanmayan, güvenilir bilimsel sonuçları olmadığından ruhsatı bulunmayan ve yasal bir zemini bulunmadığından dolayı da acil kullanım onayıyla ne idiğü belirsiz konumda olan aşılar için, bir bilim insanının halkı tehdit ederek korkutmasının karşılığı bilim yapmak değil resmen terör faaliyetlerdir.”

Sosyal medyada TT oldu

Suç duyurusu haberinin sosyal medya ve internet sitelerinde yayınlanmasının ardından kısa sürede Twitter’da “MehmetCeyhanTutuklansın” etiketi açıldı ve çok geçmeden on binlerce Tweet atıldı. Etiket Türkiye TT listesinde ilk sıraya yerleşti.

Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu? Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu? Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu? Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu? Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu? Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu? Mehmet Ceyhan hakkında ‘suç duyurusu’ yapıldı! Mehmet Ceyhan neden TT oldu?

KEŞKE TEK SORUN PATENT OLSA

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan:

“Aşılama hızındaki sorun patent değil ki! Dünya genelinde kapasitesinin altında üretim yapan tesis yok şu anda. Hepsi harıl harıl çalışıyor. Siz sanıyorsunuz ki sadece Almanya, ABD, İngiltere aşı üretiyor. Hayır. Hindistan, şu an dünyada en çok pandemi aşısı üreten ülke ve hiçbiri kendi markası değil. Aşıyı bulan firma kapasitesi yetmiyorsa başka bir ülke ile anlaşır, orada da üretime geçilir. İnsanlar da zannediyor ki ‘formül sır gibi saklanıyor’ da ondan aşı yetişmiyor. Diyelim daha fazla aşı üretildi. Bu aşıları saklayacak depo yok, soğuk zincirin yok! Gönderdiğin ülkede de bunları güvenle saklayacak teknik altyapı yok. Yani ‘patent’ en az sorun olan şey burada.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.