adplus-dvertising

Mehmet Atmaca: ‘İsim sponsorluğu için birkaç takımla görüşüyoruz’

Mehmet Atmaca Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Atmaca, isim sponsorluğu için Spor Toto Süper Lig’den birkaç takımla görüştüklerini söyleyerek, şu an 13-14 takımla olan sponsorluk sayını da artırarak devam ettirmeyi düşündüklerini belirtti.
Takip et
Mehmet Atmaca: ‘İsim sponsorluğu için birkaç takımla görüşüyoruz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mehmet Atmaca Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Atmaca, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklamalarda bulundu. Şu an işlerinin iyi gittiğini söyleyen Atmaca, “Nedeni de şu an karımızdan fedakarlık yapıyoruz. Neredeyse maliyet fiyatlarına yakın mal sattığımız için satışla alakalı bir sıkıntımız yok. Bizim küçük ev aletleri imalatı de başladı. Onlardan da 7-8 adet modelimiz olacak. Mikrodalga fırınlar, fritözler, çay setleri gibi ürünleri üreteceğiz. Ana ürünümüz televizyon olacak tabi. Avrupa’daki satışlarımız çok iyi şu anda. Herhangi bir sıkıntı yok. Orada da enflasyon yüzde 7 civarında. Yüzde 1’lerdeyken 6-7 kat enflasyon oluştu. Alım kuvvetleri çok yüksek oldukları için çok da fazla etkilemiyor” diyerek konuştu.

Ülke olarak yurt dışı pazarına mal satılması gerektiğinin altını çizen Mehmet Atmaca, “Hükümetin her manada sanayiciyi desteklemesi gerekir. Başka bir kurtuluş göremiyorum. İhracatı artırıp, ülkeye mühim derece dövizin gelmesi gerekir ki ülke rahatlasın. Bu da fakat imalat ve satış ile olabilir. Yatırımların biraz daha artırılması gerekir. Teşvik edilmesi gerekir. Dışarıdan yatırımcı getirilmesi gerekir. Bunlar koşul. Bunlar olmazsa hiçbir hedefimizi tutturamayız. Ülkenin refahı da olmaz. Asla sanayi hamlesi yapmamız gerekir. Olursa ülkemiz çok daha iyi yerlere gelir” dedi.

Ukrayna ve Rusya arasında yaşananların ticareti etkilediğini söyleyen Atmaca, “Rusya ve Ukrayna, dünyanın buğday ambarı. Mısırda da çok mühim rolleri var. Ukrayna’ya şu an sevkiyat yapamıyoruz. Neredeyse 0 seviyesinde. Rusya’ya giden tırlar 1 aydan önce gidip gelemiyor. Daha önce 3-5 güne gidiyordu. Onlar da gitmek istemiyorlar. Nakliyat fiyatları da arttı. Büyük bir sıkıntı var” şeklinde konuştu.

“İsim sponsorluğu için birkaç takımla görüşüyoruz”

Sponsorluk için birkaç takım ile görüştüklerini ifade eden Atmaca, “Forma göğüs sponsorluğu olacak. Saha reklamları, 3 boyutlu halılar olacak. Ortalama 13-14 takımla olan sponsorluk anlaşmalarımızı artırarak devam etmeyi düşünüyoruz. Tamamı Süper Lig takımı olacak. İsim sponsorluğu da var. Yalnızca bir takım düşünüyorum. Henüz karar vermedik ama birkaç takımla görüşüyorum. O da çok etkili bir reklam. ONVO adını daha fazla göreceksiniz” açıklamasında bulundu.

Çalışanlarının mutlu olduğunu belirten Mehmet Atmaca, “Burası aile ortamı gibi. Gerçekten huzurlu bir biçimde çalışıyorlar. Performanslarında herhangi bir düşüş yok. Üretimlerimiz Ramazan’da da düşmedi” şeklinde konuştu.

Mehmet Atmaca, “Pembe tablo çizmiyorum ama her şeyden önce kanaat etmemiz gerekir. Kar ve zarar kardeş diyoruz ya, günü geldiğinde zarar da edeceğiz, günü geldiğinde kar da edeceğiz. Hep karla olmuyor. Yer ve zamanı geldiğinde maliyetine satmak gerekir. 3 ay, 5 ay ne olacak. Bir kriz varsa hep birlikte aşmamız gerekir. Hep beraber destek olmamız gerekir. Şu an gerçekten sıkıntı var. Hammadde fiyatları çok artıyor. Petrol fiyatları çok artıyor.

Biz ne yapıyoruz, karımızdan şu an fedakarlık yapıyoruz ama gene satış yapıyoruz. Şikayetim yok, olsun 3-5 sene para kazanmayalım. Hiçbir şey olmaz. Moralinizi yüksek tutmanız gerekir. İş yok derseniz işi yok edersiniz. Hiç iş olmaz. Biraz pozitif olmak gerekir. Mücadele etmek gerekir. Farklı planlarınızın olması gerekir. Daha fazla mücadele edin, dünya pazarlarına açılın, biraz daha baskı yapın o şirketlere. Daha çok mal satmaya çalışın. Bizim şu an durduğumuz yok. Bu krizden ben hiç etkilenmedim” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’de üretilen ürünlerin kaliteli olduğunu belirten Atmaca, “Başka ülkedeki pazarlar gibi değiller. Özellikle Türk ürünü isteyen var. Niye? Çünkü insanlar kalitesine güveniyor. Biz o güveni yurt dışına verdik. Tercih ediliyoruz. Bazı şirketler kutunun üzerine Türk bayrağı istiyorlar. Çok iyi kalitede mal üretiyoruz. Her sektörde var. Kalitesiz mal yok Türkiye’de” açıklamasında bulundu.

Mehmet Atmaca son olarak Ramazan’dan sonra piyasanın hareketleneceğini ifade ederek, “Ramazan’dansonra çok daha hareketli olacak. Düğün sezonu başlıyor. Piyasaya hareket gelecek. Özellikle mayıs ve haziran aylarında çok hareketli olacak” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.