Mehmet Ali Erbil Hastanede Görüntülendi

Mehmet Ali Erbil’in Maslak’ta bulunan bir hastaneye giriş yaparken görüntülenmesi sevenlerini korkuttu.

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, evinin banyosunda düşerek yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılı Erbil, 235 gün yoğun bakımda kalmıştı. Dün Maslak’ta özel bir hastaneye girerken görüntülenen Mehmet Ali Erbil, sevenlerini korkuttu.

Hastaneye giren şovmenin sağlık durumu merak konusu olurken, hastaneye neden gittiği daha sonra ortaya çıktı.

Mehmet Ali Erbil, Kaçış sendromu hastalığından dolayı, her ay düzenli olarak aldığı serum nedeniyle hastaneye gittiği öğrenildi. Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

KAÇIŞ SENDROMU NEDİR?

Kaçış sendromu; ciddi ataklar, aralıklarla tekrarlayan krizler ve benzeri belirtiler ile karakterize bir hastalıktır. Hastalığın temelinde, kılcal damarlarda bulunan sıvı ve birtakım elementlerin bilinmeyen bir nedenle hızlı bir şekilde damar dışına doğru difüzyonunu yatar. Kılcal damarlarda oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşen bu olayın sonucunda vücudun belirli kısımlarında şişlikler oluşur, hastanın tansiyonu ani bir şekilde düşer ve ciddi bir şok tablosu gelişir. Bu anda acil olarak hastaya müdahale edilmemesi durumunda kaçış sendromu atakları, ölüme yol açabilecek ciddiyete sahiptir. Damar dışına sızan sıvı kütlesinden dolayı akciğerler, kalp, karın zarı gibi vücudun iç kısmında yer alan boşluklarda ve kasların içerisinde sıvı birikimi meydana gelir. Sızan sıvı nedeniyle damar içerisindeki kan basıncı ani olarak düşer ve bu durum şok tablosunun oluşmasına neden olur. Yine damar içindeki sıvının damar dışına sızması sonucunda kandaki albümin seviyesi düştüğünden kanın akıcılığı azalır, diğer bir deyişle kanda yoğunlaşma meydana gelir. Hastalık ülkemizde ve dünyada çok nadir olarak görülmekle birlikte bilinen kesin bir kaçış sendromu tedavisi yoktur. Buna ek olarak ‘kaçış sendromu bulaşıcı mı?’ gibi sorular merak konusu olup hastalığın bulaşıcı olmadığı bilinmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı