Mehmet Ağar, Süleyman Soylu’dan özür diledi

Mehmet Ağar, Yalıkavak Marina için yaptığı açıklamalar sonrası Süleyman Soylu'dan tepki gelince özür diledi. Mehmet Ağar, açıklamasında kullandığı tabirlerin yanlış olduğunu belirtti.
Takip et
Mehmet Ağar, Süleyman Soylu’dan özür diledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, iş insanı Mübariz Mansimov’u tehdit ederek Yalıkavak Marina’yı aldığı iddiasıyla alakalı dün Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

MEHMET AĞAR NE DEDİ?

Ağar, Öztürk’e verdiği röportajda, “Ben alnı açık gezerim. Bu Şekilde olduğumu devlet de, millet de bilir. Benden, ehli namus olan, ehli vatan olan kimse şikayetçi olmaz. Ama son zamanlarda Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK sitelerimarina ve benimle alakalı yalan haberler üretiyor. Bunlar karşılık bulmuyordu. Şuanda farklı yöntemler uygulanıyor. Beni gündeme getirmelerinin esas sebebi de bizi buradan uzaklaştırmak. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” ifadelerini kullanmıştı.

BAKAN SOYLU’DAN TEPKİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bugün Sedat Peker’in iddialarına rağmen yaptığı açıklamada Mehmet Ağar’ın Yalıkavak Marina için kullandığı “Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” ifadesine de tepki gösterdi. Bakan Soylu açıklamasında “İnşallah saygısız basın mensubunun çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil” sözlerine yer verdi.

ÖZÜR GELDİ

Bakan Soylu’nun gündeme bomba gibi düşen bu çıkışı sonrası gözlerin çevrildiği Mehmet Ağar’dan da ilk yorum geldi. Ağar, Bakan Soylu’nun eleştirileri sonrası “Tüm eleştirilere hak veriyorum. Olayın kızgınlığından dil sürçmesi söz konusu. Benim bu tabiri kullanmam fevkalade yanlıştır. Tüm meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum, kalbi özür diliyorum” açıklamasını yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.