Mehmet Ağar, Sedat Peker’in iddialarını yalanladı!

Sedat Peker tarafından ortaya atılan birçok iddianın hedefinde olan Mehmet Ağar, uyuşturucu kaçakçılığı da dahil olmak üzere birçok suçlamayla karşı karşıya kaldı. Ağar, “Korkacak hiçbir şeyim yok, devlet beni istediği zaman araştırır” ifadelerini kullandı.
Takip et
Mehmet Ağar, Sedat Peker’in iddialarını yalanladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Kırmızı Bülten’le aranan Sedat Peker’in kendisi ve AK Parti Milletvekili olan oğlu Tolga Ağar hakkındaki iddialara ilişkin ilk defa konuştu. Mehmet Ağar, “Devlet hizmetinden ayrılalı 25 sene, siyaseti bırakalı da 15 sene oldu. Dokunulmazlığım yok. Devlet benimle alakalı istediği incelemeyi istediği zaman yapar. Bunun için herhangi bir engel yok. İnsan yaptığından korkar, yapmadığından değil. Benim çok şükür korkacak hiçbir şeyim yok” şeklinde konuştu.

Marina’nın sahibi değil yöneticisiyim

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Ağar, iş insanı Mübariz Mansimov’u tehdit ederek Yalıkavak Marina’yı aldığı iddiasıyla alakalı konuşurken, oranın sahibi değil yönetici olduğunu söyledi. Ağar şu şekilde konuştu: “Madem tehditle el koydumsa, bu kişinin tehdit davası açması lazımdı. Madem tehdit, zorlama varmış niye dava açılmamış. Bu marinanın biz bir tarafında yokuz. Rica üstüne profesyonel yönetici olarak buradayım.”

Utanç verici saçma sapan iddialar

“Devletin tüm kayıtlarında buradaki konumum bellidir. Utanç verici, saçma sapan iddia ve isnatlarla suçlama konusu yapmak utanç vericidir. Senelerce terörle mücadele etmiş, tüm terör örgütlerinin hedefinde olan, her adımı devlet tarafından bilinen, 24 saat korunan kişiyim. Bu kadar kör gözle bakan insanlarda mantık diyerek de bir şey yok.”

Bizi uzaklaştırınca marinaya mafya çökecek

Ağar, “Ben alnı açık gezerim. Bu Şekilde olduğumu devlet de, millet de bilir. Benden, ehli namus olan, ehli vatan olan kimse şikayetçi olmaz. Ama son zamanlarda Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK siteleri marina ve benimle alakalı yalan haberler üretiyor. Bunlar karşılık bulmuyordu. Şuanda farklı yöntemler uygulanıyor. Beni gündeme getirmelerinin esas sebebi de bizi buradan uzaklaştırmak. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” diyerek konuştu.

“Mübariz Gurbanoğlu, Fethullah Gülen’e sürekli gidiyordu”

Peker’in “Mübariz Mansimov’u FETÖ’yle sen tanıştırdın, sonra FETÖ’cü diyerek içeri attırdın” ifadeleriyle alakalı de konuşan Ağar,“Mübariz Gurbanoğlu, Fethullah Gülen’e bir defa değil, sürekli gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen’le bağlantım yok. Onun Fethullah Gülen’e yakınlığı biliniyordu” açıklamasını yaptı.

Mehmet Ağar öbür sorulara yanıt vermedi

Saygı Öztürk, Ağar’a başka soruları da olduğunu söyleyerek, “Fakat, şu aşamada önemsediği konu marina olduğu için öbür sorulara yanıt vermedi” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.