Medyada Nefret Söylemi İzlenmesi Raporu Yayınlandı! En Fazla İçerik Suriyeliler Hakkında

Hrant Dink Vakfı Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos aylarını kapsayan Medyada Nefret Söylemi İzlenmesi raporunu yayınladı. Buna göre en fazla nefret söylemi Suriyeliler hakkında yayınlandı.
Takip et
Medyada Nefret Söylemi İzlenmesi Raporu Yayınlandı! En Fazla İçerik Suriyeliler Hakkında
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hrant Dink Vakfı’nın 2019 senesi Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos aylarını kapsayan dört aylık Medyada Nefret Söylemi İzlenmesi raporu kamuoyu ile paylaşıldı. Rapora göre Yeni Akit, 4 ayda 100 nefret söylemiyle ilk basamakta yer aldı. Rapora göre geçen 4 ay içinde hakkında en fazla nefret söylemi üretilen grup Suriyeliler oldu.

4 AYDA 1299 NEFRET İÇERİKLİ METİN

Hrant Dink Vakfı, Medyada Nefret Söylemi İzlenmesi raporunun 2019 sonucunu paylaştı. Medyada Nefret Söyleminin İzlenmesi incelemesinin 2019 senesi Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos aylarını kapsayan dört aylık döneminde ulusal, etnik ve dini grupları hedef alan 1299 köşe yazısı ve haber belirlendi.

14 metinde, birden fazla gruba yönelik farklı kategorilerde nefret söylemi üretildiği için bu yazılar ele aldıkları grup/kategori sayısı kadar (birden fazla defa) incelendi ve bin 313 yazıya ulaşıldı. İncelenen bütün yazılarda 46 farklı grup ile ilgili bin 575 tane nefret söylemi içeriği bulundu.

AKİT ZİRVEDE YER ALDI

Rapora göre, en fazla nefret söylemi içeren ‘gazete’ Yeni Akit oldu. ‘Medyada Nefret Söylemi ve Ayrımcı Söylem 2018 Raporu’nda da 284 nefret söylemiyle birinci basamakta yer verilen Akit, 2019 raporunda 100 nefret söylemiyle birinci oldu.

Akit’ten sonra en fazla nefret söylemi içeren gazeteler ve haber/köşe yazısı sayısı şu şekilde sıralandı:

Diriliş Postası – 47 Yeniçağ – 45 Milli Gazete – 43 Milat- 39 Türkiye – 31 Star- 30 Türkgün – 29 Sözcü – 29 Ortadoğu – 26 Yeni Şafak – 25 Güneş – 21 Yeni Mesaj – 21 Korkusuz – 19 Akşam – 17

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.